Přihlaste se do PB Středoškolského poháru 2015

09.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Středoškolský pohár 2014

Devátý ročník mistrovství České republiky středoškolských družstev nesoucí název PB Středoškolský pohár se blíží. Uzávěrka přihlášek je 20. 5. 2014 v 17:00.

Klání se uskuteční na hřišti jednoho z hlavních partnerů, GC Mstětice, 28. května 2015.

Akce je součástí oficiálního kalendáře turnajů ČGF. Program začíná slavnostním nástupem družstev v 8.30.

Tříčlenná družstva reprezentující svou školu hrají postupným startem systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce.

Soutěž pořádá PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., tedy škola, kde byl v roce 2005 poprvé zaveden golf – nejen jako sport, ale i manažerská odbornost – jako nepovinný volitelný předmět. Autorem osnov a je Alan Babický a společnost INGOLF s.r.o., která je spoluautorem konceptu a promotérem PB Středoškolského poháru.

Slavnostní odpal 2014

Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. NA každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem.

Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková, zřizovatelka spolupořádající školy a Alan Babický, dodávají: „…snažíme se, aby akce podporovala studentský školní i mimoškolní život, hrdost na svou školu, lidskou čest, slávu a respekt spolužáků, fandění si navzájem, potkávání dětí z celé ČR, bourání bariér mezi studenty a pedagogy a další hezké věci, které v životě mají dlouhodobě důležitější roli než pěkné skóre…“

Do loňské soutěže se přihlásilo celkem 43 tříčlenných družstev z celé republiky, včetně dvou družstev ze Slovenska, kde První Slovanské gymnázium v Bratislavě pořádá obdobnou soutěž, které se byl český PB Středoškolský pohár vzorem.

Původně oznamovaná novinka v podobě soutěže nazvaná Golf Fed Cup, kde by těsně po obou soutěžích soutěžila tři nejlepší družstva z české verze Středoškolského poháru proti 3 družstvům slovenského Stredoškolského pohára ve stylu Ryder Cupu, se přesouvá až na příští, jubilejní 10. rok existence soutěže.

Ročníku 2015 se opět mohou zúčastnit i družstva druhého stupně základních škol či nižších tříd víceletých gymnázií a studenti VOŠ. Golfoví reprezentanti ovšem musí dosáhnout v roce 2015 dvanácti let věku. Další podmínky účasti v poháru, např., že minimálně dva žáci musí být “kmenovými” studenty reprezentované školy a další, zůstávají stejné. Družstva “nestředních” škol hrají v hlavní soutěži společně se středoškoláky, mají právo na umístění, hrají o medaile i věcné ceny, nemohou však získat putovní pohár. Ten je určen pouze nejlepšímu skutečnému “středoškolskému” družstvu.

Vyplněnou přihlášku, která je ke stažení na www.pbvos.cz zasílejte výhradně na emailovou adresu golf@pbvos.cz.

Středoškolský pohár: … 201420132012 … 2011 … 2010 …  2008 … 2007

.