Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Přihlaste se do PB Středoškolského poháru 2015

09.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Středoškolský pohár 2014

Devátý ročník mistrovství České republiky středoškolských družstev nesoucí název PB Středoškolský pohár se blíží. Uzávěrka přihlášek je 20. 5. 2014 v 17:00.

Klání se uskuteční na hřišti jednoho z hlavních partnerů, GC Mstětice, 28. května 2015.

Akce je součástí oficiálního kalendáře turnajů ČGF. Program začíná slavnostním nástupem družstev v 8.30.

Tříčlenná družstva reprezentující svou školu hrají postupným startem systémem na rány bez vyrovnání se dvěma nejlepšími výsledky na každé jamce.

Soutěž pořádá PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., tedy škola, kde byl v roce 2005 poprvé zaveden golf – nejen jako sport, ale i manažerská odbornost – jako nepovinný volitelný předmět. Autorem osnov a je Alan Babický a společnost INGOLF s.r.o., která je spoluautorem konceptu a promotérem PB Středoškolského poháru.

Slavnostní odpal 2014

Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. NA každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem.

Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková, zřizovatelka spolupořádající školy a Alan Babický, dodávají: „…snažíme se, aby akce podporovala studentský školní i mimoškolní život, hrdost na svou školu, lidskou čest, slávu a respekt spolužáků, fandění si navzájem, potkávání dětí z celé ČR, bourání bariér mezi studenty a pedagogy a další hezké věci, které v životě mají dlouhodobě důležitější roli než pěkné skóre…“

Do loňské soutěže se přihlásilo celkem 43 tříčlenných družstev z celé republiky, včetně dvou družstev ze Slovenska, kde První Slovanské gymnázium v Bratislavě pořádá obdobnou soutěž, které se byl český PB Středoškolský pohár vzorem.

Původně oznamovaná novinka v podobě soutěže nazvaná Golf Fed Cup, kde by těsně po obou soutěžích soutěžila tři nejlepší družstva z české verze Středoškolského poháru proti 3 družstvům slovenského Stredoškolského pohára ve stylu Ryder Cupu, se přesouvá až na příští, jubilejní 10. rok existence soutěže.

Ročníku 2015 se opět mohou zúčastnit i družstva druhého stupně základních škol či nižších tříd víceletých gymnázií a studenti VOŠ. Golfoví reprezentanti ovšem musí dosáhnout v roce 2015 dvanácti let věku. Další podmínky účasti v poháru, např., že minimálně dva žáci musí být “kmenovými” studenty reprezentované školy a další, zůstávají stejné. Družstva “nestředních” škol hrají v hlavní soutěži společně se středoškoláky, mají právo na umístění, hrají o medaile i věcné ceny, nemohou však získat putovní pohár. Ten je určen pouze nejlepšímu skutečnému “středoškolskému” družstvu.

Vyplněnou přihlášku, která je ke stažení na www.pbvos.cz zasílejte výhradně na emailovou adresu golf@pbvos.cz.

Středoškolský pohár: … 201420132012 … 2011 … 2010 …  2008 … 2007

.