Paul Burkhard a Martina Dorníková midamatérskými mistry České republiky

17.06.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Od středy 15. do pátku 17.6. června probíhalo na Karlštejně Mezinárodní mistrovství Mid-amatérů, prezentované Hospodářskými novinami. V mužské soutěži se sešla velmi silná konkurence hráčů z Anglie, Rakouska, Švýcarska a Irska, na kterou naši nejlepší bohužel nestačili. Mistry ČR se stali Švýcar Paul Burkhard a naše Martina Dorníková.V pátek odpoledne skončilo Mezinárodní mistrovství ČR Mid-amatérů. Konalo se na perfektně připraveném Karlštejně, který opět ukázal své krásy i stinné stránky.

91 mužů a 17 žen se vydalo na start prestižního klání, kterého se v letošním roce zůčastnila velmi početná zahraniční konkurence. Především hráči z hrdého Albionu působili opravdu majestátním dojmem při pohledu na jejich plusové hendikepy. Avšak ani Rakušané či Švýcaři nepřijeli do čech pouze na dovolenou. A aby byl výčet zemí kompletní nesmíme zapomenout ani na reprezentanta Irska. Takže lze říci, že velmi kvalitní konkurence udělala z tohoto Mistrovství ČR důležitou prověrku našich „midů“ se zahraničím. Na tomto místě je však hned třeba dodat, že ta nedopadla vůbec nijak skvěle. Ale pojďme na to postupně…

První den se Karlštejn probudil do velmi deštivého rána a temné mraky nad Berounem dávaly tušit, že lepší už to nebude. Za neustálého deště se nedaly čekat žádné zázračné výsledky. Pouze šest hráčů dokázalo pokořit hranici osmdesáti ran. Z toho pouze Petr Vaverka a Vít Rotter z českých midů. Předpokládanému favoritovi Radkovi Votrubovi se nedařilo a 83 ran ho rozhodně spokojeného nenechávaly. Na čele se usadila anglická enkláva následovaná Švýcarem Burkhardem a Rakušany.

Předpokládaný cut po druhém kole byl v očích mnoha optimistů na hranici 84+84. Nakonec však stačilo na postup do třetího kola velmi průměrných 173 ran. A to i přesto, že ve čtvrtek se počasí uklidnilo a sluníčko si našlo cestu na karlštejnské ferveje. Stále se na vedoucích místech objevovali tři Angličané – Roger Roper, Nigel Sweet a Stephen East. Zdálo se, že i přes jejich výhrady vůči karlštejnskému hřišti se bude o stupních vítězů rozhodovat právě mezi nimi.

Páteční finále však přineslo překvapení. O to se postaral nenápadný Švýcar Paul Burkhard, který z předposledního flightu zaútočil na vedoucí příčku. Jako jediný totiž dokázal v turnaji pokořit par hřiště a o pověstné „prsa“ nakonec zvítězil. O ránu zpět pak skončili dva Angličané – Roger Roper a Nigel Sweet. Z našich „midů“ byl nejlepším Petr Vaverka, který zaostal za vítězným Burkhardem o 12 ran.

V ženské soutěži získala svůj první midamatérský titul Martina Dorníková z GC Erpet Praha, s výrazným náskokem před druhou Evou Hlaváčkovou z GK Plzeň – Dýšina a Ivetou Holubovou z domácího GC Karlštejn.

Mezinárodní mistrovství ukázalo, že ani v této kategorii na kvalitní zahraniční konkurenci zatím příliš nestačíme. Nicméně je chvályhodné, že právě tato konkurence dokáže přijet a postarat se o důstojné soupeře našim nejlepším „midům“.

Výsledky muži – Mens results    
Výsledky ženy – Ladies results