Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Otevřen první driving-range v Praze-Vinoři

13.09.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

(pr) Od pondělí 11. září t.r. je ve Vinoři v provozu další pražský driving-range. Přírodní cvičná louka o šířce 100 m a délce 270 m nabízí 10 kvalitních umělohmotných odpališť, půjčovnu golfových holí pro dospělé i děti a prodej základního občerstvení. Provozovatelem prvního driving-range v této části hlavního města je akciová společnost Sekyra Golf Resort Praha.

Nový driving-range je v těsném sousedství fotbalového hřiště Sokola Vinoř na Bohdanečské ulici směrem k zámku Ctěnice. Až do konce této sezóny bude otevřen denně od 8 hod. do setmění. Golfisté mohou využívat nové parkoviště a sociální zázemí přímo ve fotbalovém areálu. Výdej tréninkových míčů, půjčovna golfových holí a prodej nápojů jsou v obslužném objektu vedle parkoviště. Jeden den v týdnu tu základy golfu vyučuje profesionální trenér Tomáš Němec z Ingolf Learning Centra Alana Babického.

Předseda představenstva Sekyra Golf Resort Praha, a.s. ing. Jiří Valda při této příležitosti mimo jiné řekl, že otevření driving-range v Praze-Vinoři je prvním krokem v dalekosáhlých záměrech společnosti vybudovat tu veřejné 27jamkové golfové hřiště evropských parametrů s rozsáhlou rezidenční zónou. „Chceme, aby si lidé žijící ve Vinoři a okolí mohli golf vyzkoušet, aby poznali, že to je skvělý a komplexní sport pro každého bez ohledu na věk. Věřím, že golf tu v krátké době zapustí kořeny, o čemž svědčí zájem dětí a juniorů už o dnešní akci. Vážíme si podpory vedení Městské části Praha-Vinoř a mnoha místních občanů v případě našich golfových
a bytových projektů. Vinoř má před sebou vynikající perspektivu dalšího růstu.“

Slavnostního otevření driving-range se zúčastnilo více než 70 dětí a zhruba 60 dospělých hostů, z nichž drtivá většina si vyzkoušela své vůbec první golfové údery v životě. Po celé pondělní odpoledne a podvečer se jim věnovali profesionální trenéři Alan Babický a Tomáš Němec. Přítomni byli vedoucí představitelé obce, zástupci Sokola Vinoř, partnerských firem Sekyra Group a.s. a další vzácní hosté. Českou golfovou federaci zastupoval její viceprezident Jan Herman.

První den na novém driving-range v Praze-Vinoři se i díky nádhernému slunečnému počasí nadmíru vydařil. Věřme, že stejně příjemné budou pro místní a přespolní golfisty i všechny dny příští a že se golf stane zpestřením nabídky možných sportovních aktivit obyvatel v této dynamicky se rozvíjející části Prahy.

Kontakty & ceník: Driving-range Vinoř, Bohdanecká ulice, 190 17 Praha 9-Vinoř, tel. 736 510 311, vstupné: zdarma, žeton na 50 tréninkových míčů: 50 Kč (pro děti do 15 let: 30 Kč), půjčovné jedné golfové hole na den: 100 Kč (pro děti do 15 let: 50 Kč). Těšíme se na vaši návštěvu.