Ostravice vstupuje do nové sezony s řadou novinek

29.04.2012 | pavel.s | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golf Club Ostravice do letošní sezony vstupuje oblíbený moravský klub, který se rozléhá v krásné přírodě Moravskoslezských Beskyd, s řadou novinek, které uvítají všichni hráči. Co všechno je pro ně připraveno?

Novou tvář dostalo osmnáctijamkové hřiště, které se nachází na úpatí hory Žár. „Sbíráme podněty od našich hráčů a na základě nich si přejeme zrychlit tempo hry na našem hřišti tak, aby dvě hodiny byly dostatečné pro odehrání devíti jamek,“ upozornil ředitel klubu Daniel Kollár. „Přijali jsme tedy plán zvýšení čitelnosti hracích ploch hřiště,“ dodal. To se projeví především ve snížení výšky seče hard-rafů a rafů, dále v důsledném čištění koryt vodních toků, které tvoří herní překážku, stejně tak i lesů.

Nemalé finanční prostředky v Ostravici investovali také do další novinky – byla vybudována kompletní infrastruktura, aby bylo možné hřiště celé projet golfovým vozíkem, bez nutnosti zajíždění do zelených herních ploch. Buginy tak mohou návštěvníci využívat i v případě podmáčeného povrchu. „Vzhledem k délce našeho hřiště a jeho převýšení spatřuji zásadní předností vozíků v celkovém zvýšení tempa hry i komfortu. Naše hřiště také více zpřístupníme především starším hráčům a hráčům s pohybovým omezením,“ chválí si Kollár. V Ostravici bude od poloviny dubna k dispozici sedmnáct nových elektrických bugin E-Z-GO.

Hráči si v Ostravici zvykli také na oblíbené slevy a věrnostní programy. S velkou oblibou se setkal především program založený na sbírání takzvaných benefit bodů. „Jednoduchý systém odměňování hráčů způsobil v loňském roce přes 200 věnovaných greenfee. Letos benefity rozšiřujeme o buginy a nocleh v našem hotelu,“ upřesnil ředitel klubu. „Došlo také k rozšíření greenfee slev, které jsou cíleny na seniory, studenty i dámy,“ dodal. Na své si přijdou i soutěživí golfisté a široká golfová veřejnost, která se během sezony dočká spousty turnajů. Pokračovat bude oblíbená Ostravice Open Series. „Budeme nově hrát turnaje o peníze, formou sázek mezi hráči,“ přidal Kollár. Hrát se bude také Lady championship tour, zvažuje se i Senior tour, otevřen bude i druhý ročník Adrian Hubert Invitational, kde se bude hrát o lákavé prize money. Vznikne také nová akademie golfu Adriana Huberta, která bude určena jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Trenérský tým posílí od června George Thorp, devatenáctiletý student oboru Golf Management Studies na University of Birmingham.

Jak je vidět, v Ostravici si dali přes zimu spoustu práce a do letošní sezony vstupují v plné síle. Golfové hřiště, které se rozkládá mezi dvěma nejvyššími vrcholy Moravskoslezských Beskyd, je připraveno. A plánují v Ostravici i další novinky? „Nechte se překvapit, bude toho mnoho,“ láká golfisty Kollár.