Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Osmnáctka v Beřovicích – slavnostní otevření

01.08.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Pavel Koukol a Jana Jonášová, za přítomnosti Karla Vopičky z České golfové federace a velikého počtu hostů slavnostně otevřeli druhou devítku. Z beřovického areálu se stalo plnohodnotné osmnáctijamkové hřiště.
   

 

Před terasou plnou hostů zahájili slavnostně Pavel Koukol a Jana Jonášová provoz na celé osmnáctce beřovického hřiště. Přítomni byli hosté z řad hráčů, novinářů a významných osobností českého golfu. Českou golfovou federaci zastupoval  člen výboru Karel Vopička.
Všichni hosté dostali možnost si nové hřiště zahrát.  Bylo vypsáno mnoho soutěží a cen. Program se protáhl do pozdního večera.

Společnost Golf Beřovice se před pár lety rozhodla, že bude šířit golfovou „osvětu“ mezi těmi, co jsou golfem zatím nepolíbení. Začala tím, že v roce 2000 v malé vesničce u Slaného zbudovala driving range a akademické hřiště s devíti tříparovými jamkami. Velmi záhy se ukázalo, že je mnoho lidí, kterým se beřovické prostředí líbí a že by si tak snad i normovaná devítka zde našla své místo. Vznikl tedy záměr a ve spolupráci s panem architektem Hansem Georgem Erhardtem i projekt sportovně laděného devítijamkového golfového hřiště. Toto hřiště, které bylo otevřeno v roce 2004, si již na golfové mapě našlo mnoho golfistů. Není totiž mnoho hřišť, které poskytují hráči takovou intimitu při hře na samotné jamce, jako je tomu právě v Beřovicích.  To umožňují kubíky navezené a vytvarované zeminy modelující a lemující každou jamku. Ty navíc jenom dokreslují a zvýrazňují ráz krajiny okolí hory Říp.

Úspěšnost, dnes už se dá říct, první devítky a touha nabídnout golfistům dokonalý 18ti jamkový zážitek, byly motivací ke stavbě druhé devítky. Výzvu pokračovat v nastaveném standardu a stylu, mnohými golfisty oblíbené beřovické devítky, opět přijal stejný architekt a za vydatného přispění ředitele společnosti Ing. Pavla Koukola vznikl projekt profilovaného hřiště. I tato část hřiště pokračuje v nastoleném trendu krásných odpališť, náročných, vtipně umístěných bunkrů, dlouhých jamek a rozlehlých kvalitních greenů. Samozřejmostí je zachování intimity jednotlivých jamek a také, jak je již v Beřovicích zvykem, i umístění několika nemalých vodních překážek. Celý tento mix byl navržený tak, aby byl atraktivní jak pro rekreační hráče, tak nabízel výzvy pro golfové mistry.

Přes všechny možné i nemožné překážky se v Beřovicích zadařilo a nová „osmnáctka“ je konečně na světě!  Od srpna 2008 je tak potřeba si pamatovat: Beřovice = 18 jamek + akademie !

Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě  (první devítka)