Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Osmnáctka na Bay Hill kousala

21.03.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Na poslední jamku nebudou mít dobré vzpomínky mnozí, kteří startovali na turnaji Bay Hill Invitational. Ukázala totiž, že ne nadarmo se řadí k jedněm z nejtěžších jamek na US PGA Tour. Na Floridě se představil i Alex Čejka, ale dopadl obdobně jako na Honda Classic. Evropská PGA Tour se pak opět přestěhovala do Číny a o vítězi TCL Classic se rozhodovalo až v rozehrávce.

US PGA Tour – Bay Hill Invitational
Bay Hill Club and Lodge, Orlando, Florida

Jen dva týdny si užíval postu světové jedničky Tiger Woods. Na turnaji Bay Hill Invitational na Floridě se mu totiž vůbec nedařilo, skončil na děleném 23.místě a na vrcholu světového žebříčku ho opět vystřídal Vijay Singh z Fidži. Ten byl také jedním z těch, kteří v nedělním finále měli blízko k vítězství.
Na závěrečných jamkách se totiž Singh dotáhl na vedoucího muže turnaje Kennyho Perryho, který do té doby držel náskok tří ran. Na patnácté jamce to bylo skvělé birdie Singha a neméně důležitá záchrana paru v podání Perryho. Na pětiparové šestnáctce zahrál Singh drajv do roughu a tak nemohl jít na green druhou ranou. Ovšem jeho exkluzivní příhra skončila jen pár centimetrů od jamky a Fidžan jen doklepával na birdie. Perry zahrál par a rázem se jeho náskok ztenčil na jedinou ránu. Na sedmnácté jamce skončili oba hráči na foregreenu, ale tíži situace nezvládl Perry, který poslal míček mnohem dále za jamku než si určitě přál. Následný putt zpět pak nedal a tak Singhův par srovnal jejich skóre na mínus 12. Zdálo se, že o prvenství bude muset rozhodnout až následné play-off. Nicméně poslední osmnáctá jamka na hřišti vlastněného golfovou legendou Arnoldem Palmerem opět ukázala, že je jednou z nejtěžších na celé americké PGA Tour.
Singhova příhra na green ze 174 yardů (sedmička železo) byla jen něco o málo kratší, než by bylo potřeba. Fidžan tak s údivem sledoval, jak se jeho míček odráží od kamenů u greenu a stává se potravou pro ryby v jezírku, které lemuje velkou část pravé strany této jamky. Tato chyba dala šanci Perrymu a ten ji dokonale využil. Bezpečně se dostal na green a dva putty stačily na jeho první vítězství v letošní sezóně. „Asi jsem měl vzít jinou hůl a hrát trochu opatrněji, ale to není styl, kterým hraji,“ komentoval svou tragickou chybu Vijay Singh. Ten nakonec díky double-bogey na poslední jamce skončil na děleném druhém místě s 25letým Graemem McDowellem ze Severního Irska. „Šokovalo mě to. Předpokládal jsem, že Vijay bude hrát agresivně a míček skončí blízko jamky. Jeho chyba mi velmi ulevila,“ popisoval své pocity z poslední jamky nejstarší vítěz tohoto turnaje 44letý Perry. Domů si odváží 990 tisíc dolarů.
Na turnaji startoval také Alex Čejka, ale jeho výkon připomínal start v minulém turnaji Honda Classic. Poté, co zahrál dobře v prvním kole (70), druhé kolo pokazil (79) a sítem cutu opět neprošel.
Diváci si na osmnácté jamce přišli na své. Postaral se o to, kdo jiný, než John Daly. Na této jamce již v minulosti zahrál svůj „osobní rekord“ – 18 ran. Letos se mu „pouze“ přiblížil, když do skorekarty zapsal 11 úderů!
Výsledky:
1. Kenny Perry 70-68-68-70 -12
2. Vijay Singh 72-68-69-69 -10
2. Graeme McDowell 69-73-70-66 -10


European PGA Tour – TCL Classic
Yalong Bay Golf Club, Sanya, Čína

Evropská PGA Tour se po zastávkách v Dubaji a Kataru opět podívala do Asije, přesněji do Číny. Zde v roce 2002 zvítězil Colin Montgomerie a také letos sahal po titulu. Avšak rozlítil ho Paul Casey, který na jedné z posledních jamek hrál druhou ránu do greenu právě ve chvíli, kdy zde Monty puttoval. Skot minul a poté se dlouze a vyčítavě díval, kdo že mu to jeho ránu zkazil. Montgomerie nakonec skončil na šestém místě.
O vítězství se rozhodovalo mezi dvěma rydercupovými reprezentanty – Paulem Caseym a Paulem McGinleym. Oba zakončili své působení na turnaji se shodným skóre mínus 22. Dvakrát se vraceli na poslední osmnáctku, která byla určena pro play-off. Na druhý pokus se podařilo Caseymu zahrát birdie a zvítězil. Připsal si tak čtvrtý titul na evropské PGA Tour ve své kariéře.
Výsledky:
1. Paul Casey -22
2. Paul McGinley -22
3. Thomas Bjorn -21
[Gallery not found]