Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Opravdu golfové předsevzetí

14.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PG-golf_walk95Ne nadarmo se o lidech z Nového Zélandu říká, že jsou trochu blázni. Nový Zéland samotný je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro vyznavače adrenalinových sportů. Novozélandský golfista Ricky Bartlett měl mírně adrenalinové předsevzetí. Bylo o nervy stihnout vše, co si na začátku roku 2007 předsevzal.

 

PG-golf_walkDnes třiačtyřicetiletý Bartlett si naplánoval rok dlouhou cestu, na které si měl zahrát na každém hřišti na Novém Zélandě a nesměl při tom vynechat jedinou jamku.

Nebylo to jen bláznivé rozhodnutí z čistého nebe, vše měl promyšlené a výtěžek z jeho akce šel na dobročinné účely. Pokud spočítáme všechna hřiště na Novém Zélandě, i ta devíti jamková, vyjde nám neuvěřitelné číslo 419. Země má navíc jeden ze světově nejvyšších počtů golfových hřišť na osobu.

Bartlett plán splnil, celou zemi objel ve svém karavanu a vše zahrál za 362 dní, zahrál 7,542 jamek s konečným výsledkem 31,594 úderů.

Všechny kluby, až na jeden, nechaly Bartletta hrát bez zaplacení fee. Hřiště na Chatham Island, které po něm jako jediné chtělo peníze uhradit, bylo navíc údajně ve velmi špatném stavu. Na greenech se daly najít všemožné věci, ovčími bobky počínaje a housenkami konče. Za to vše musel Bartlett zaplatit 3 novozélandské dolary.

Na konci své cesty mohl být ale rodák z Raumati spokojený, vytěžil pro charitu $75,000, což je necelý milion korun. Peníze putovaly do charity Ronalda McDonalda, Amnesty International a The Cancer Society bojující proti rakovině.