Ondřej Lieser na ME v Irsku

08.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Pátek – 3. kolo
Ani třetí kolo nebylo lepší. Lieser hrál o další ránu hůře. S výsledkem 76,77,78  (+15) neprošel o třináct ran cutem a na mistrovství končí.
Do vedení se dostal Švéd Pontus Widegren (-13) před Portugalce  Gonzalo Pinta (-12) a Španěla Juana Francisca Sarasti (-10).

Čtvrtek – 2. kolo
Ani v druhém kole nedonesl Ondřej Lieser dobrý výsledek. Hrál o ránu hůře a se skore 76,77 (+9) se posouvá na konec výsledkové listiny. Naděje na zítřejší postup je minimální.

I druhé kolo jsem hrál špatně,“ svěřil se Lieser serveru cgf.cz. Na osmnácté jamce se Ondrovi přihodilo asi něco podobného jako na Kaskádě. „Na osmnáctce jsem vyhodil drajv asi kilometr doprava a musel jsem hrát nový míč. K tomu tři putty na krásných osm,“ kometoval své druhé kolo Ondřej Lieser pro server ČGF.

Stále vede Švéd Daniel Jennevret (-10) pře Dánem Thomasem Sorensene a Portugalcem Gonzalo Pinto (oba -8). Mistr ČR na rány 2012 Lorenzo Scotto dnes hrál 69 úderů a posunul se dopředu na 8. místo. Stejné skore a místo má i bronzový z Kaskády, Ital Andrea Bolognesi.

 

Středa – 1. kolo
V první kole zahrál Ondřej Lieser 76 úderů (+4). Výkon ho řadí na začátek druhé stovky výsledkové listiny, na 102. místo. V čele jsou Švéd Daniel Jennevret (-8) před dvojicí  Angličan Garrick Porteous  a Belgičan Thomas Pieters (-6) .

„V prvním kole jsem hrál špatně,“ sdělil Lieser serveru České golfové federace. „Většinu puttů jsem navíc špatně přečetl,“  hodnotí Lieser 1. kolo na cgf.cz.

Mistr ČR na rány 2012 Ital Lorenzo Scotto hrál 72 ran (-2) a vpřespí na 21. pozici.  Andrea Bolognesi hrál stejně jako Lieser +4 a dělí s ním 102. pozici.

 

 

Ondřej Lieser se jako jediný český hráč účastní amatérského Mistrovství Evropy, které se koná v irském Carton House, pětadvacet kilometrů od  Dublinu. Potká zde své spolustojící ze stupňů vítězů minulého víkendu, Mistra ČR na rány 2012 Lorenza Scotta a bronzového Andreu Bolognesiho.

Po českém mistrovství je Lieser na 74. místě evropského žebříčku EAGR a na 224. místě světového amatérského žebříčku WAGR.

Hraje se na hřišti Montgomerie s parem 72. Cut pro 60 nejlepších hráčů bude po 3. kole.

 

Odkazy: …  Carton HouseHřiště na sat. mapěStránky mistrovství