Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Oldřich Uher – nový prezident seniorů

24.03.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Oldřich Uher - prezident ČSGA

Oldřich Uher byl ve středu 20. března 2014 zvolen prezidentem České seniorské golfové asociace (ČSGA). Hlasovalo pro něj 486 ze 487 přítomných členů konference ČSGA. Předchozí prezident ČSGA Rostislav Jozífek na svou funkci abdikoval.

Na čtyřleté období byli dále zvoleni:

  • Amara Zemplinerová – GC Karlovy Vary – viceprezidentka
  • Milena Keplová – RGC Mariánské Lázně – hospodářka
  • Jiří Císař – Zámecký GC Kravaře – STK
  • Jiří Svoboda – GC Brno – člen pro regiony
  • Lenka Budínová – GC Karlovy Vary – členka výboru
  • Jan Nečas – GC Karlštejn – člen výboru
  • Josef Smrt – GCC Prague – člen revizní komise

Oldřicha Uhra si pamatujeme jako spoluzakladatele Dětské tour, kterou letech 1999 a až 2009 pořádal s Amarou Zemplinerovou. Jako první dali českému golfu dětskou dimenzi, kterou následně převzala Česká golfová federace a mnoho dalších následovníků. Za svůj přínos dětskému golfu obdrželi Uher a Zemplinerová výroční cenu ČGF.

Nyní nalézáme osvědčený tandem na opačném konci věkového spektra hráčů golfu. Oldřich Uher byl zvolen prezidentem seniorské golfové asociace, Amara Zemplinerová její vice prezidentkou.

Uher je podnikatel v cestovním ruchu, od roku 1989 členem GC Praha, aktuální hendikep má 6,8. Byl všestranným sportovcem. V dresu Sparty běhal stovku za 10,7 s, hrál závodně fotbal a tenis. Je vícenásobným seniorským reprezentantem, v letech 2008 a 2009 kapitánem B týmu, v roce 2013 kapitánem A týmu a družstva GC Praha, seniorských mistrů ČR.

Amara Zemplinerová (GC Karlovy Vary, hcp 7,1) je čtyřnásobná mistryně České republiky. Mnoho let pořádala Golf Show, jedinou golfovou výstavu v České republice.

„Přes své podnikatelské aktivity se mohu plně věnovat práci ve výboru ČSGA. Mezi mé vize patří maximální spolupráce s ČGF na výjezdech reprezentace, pořádání mezinárodního mistrovství ČR na rány a sloučení žebříčku seniorů s žebříčkem ČGF,“ uvedl Oldřich Uher na konferenci. „Doufám, že se mi podaří změnit názor ČGF na seniorský golf vzhledem k množství seniorů, registrovaných v ČGF. Dále se chci soustředit na zvýšení výběru členských poplatků i z regionálních tour, na finanční stránku celé ČSGA a regionů, získávání sponzoringu a ve spolupráci s Amarou Zemplinerovou na spolupráci s médii,“ dodal nový prezident ČSGA.

Video – rozhovor s Oldřichem Uhrem – prezidentem ČSGA

Stránky seniorské asociace

.