Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ohlédnutí za Golf Show 2008

31.03.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Třináctý ročník největší golfové výstavy ve východní Evropě, který se konal opět ve Veletržním paláci v Praze, se skutečně vydařil po všech stránkách. Opět vyrostl nejen z hlediska počtu vystavovatelů, návštěvníků, výstavní plochy, ale i účastí velmi zajímavých osobností z oblasti golfu a pořádáním bohatého doprovodného programu.

115, slovy sto patnáct, vystavovatelů, zaplnilo téměř beze zbytku všechny prostory Veletržního paláce. GOLF SHOW dokonce expandovala do výstavní haly Národní galerie. Nezanedbatelná byla účast vystavovatelů i návštěvníků ze zahraničí, což je zřejmě svědectvím skutečnosti, že Česko se opravdu stává důležitou golfovou destinací a zajímavým golfovým trhem. Ze zahraničí přijely a vystavovaly firmy a organizace z Itálie, Německa, Rakouska, Slovenska, Španělska, Thajska a Velké Británie. Nejvíce plochy zabraly stánky s golfovým vybavením a trenažéry. Rozrůstá se ale také počet firem, které nabízejí cesty za golfem.

Velmi příznivá byla letos i návštěvnost. Během tří dnů si na veletrh našlo cestu téměř pět tisíc návštěvníků, golfistů, s jasně vymezeným sportovním zájmem. V sobotu veletrh navštívil prezident světové golfové asociace David Pepper, nejmocnější muž světového amatérského golfu, spolupředseda Mezinárodní golfové federace a první muž Royal & Ancient Golf Club of St. Andrews. V neděli strávil celé odpoledne ve Veletržním paláci Simon Holmes, trenér Tiger Woodse. V suterénním driving range zadarmo trénoval, vysvětloval, opravoval a švihal. A byl k sežrání. Skromný a přirozený. Ani stopa po hypertrofii sebevědomí nebo aroganci. Zkrátka sympatický chlapík. Z českých osobností zavítali na veletrh např. Alan Babický, Roman Šebrle, Marek Eben a další.

V neděli poskytla GOLF SHOW také zázemí několika dalším akcím. Jmenujme kontraktačně-informační incoming workshop, na kterém se sešli nákupčí turistiky z Finska, Dánska a Švédska se zástupci z České republiky. Workshop zaštítila a spoluorganizovala Denisa Čermáková z CzechTourismu. Dále zde probíhaly semináře „Vzdělávání v golfové turistice“, ve spolupráci s Českou golfovou federací či tisková konference k 2. ročníku charitativního golfového turnaje Pražská jamka 2008, jehož cílem je podpora handicapovaných sportovců prostřednictvím sportovního projektu Konta BARIÉRY – Sport bez bariér.

Po celé tři dny konání veletrhu mohli návštěvníci i vystavovatelé využít zdarma prostorného driving range s 6 odpališti, 1 000 ks golfových míčků a 2 trenéry, kteří jen stěží stíhali ukazovat a radit všem příchozím správný golfový švih.

Na veletrhu GOLF SHOW 2008 bylo k vidění nejprodávanější světové golfové vybavení pro děti i dospělé, besedy s golfovými hosty a trenéry včetně ukázkových lekcí, nejnovější řady golfových holí, nové kolekce oblečení a obuvi, představení atraktivních golfových destinací, speciální nabídky, novinky na nadcházející sezonu, nové trendy, nové materiály, nejnovější produkty distribuovaných značek, které byly poprvé představeny široké veřejnosti v ČR, ale i elektromobil v retro stylu či golfový vozík na solární energii. Pro ženy se představil nový golfový magazín Forgolf Women. Golfová hřiště seznamovala návštěvníky s balíčky svých služeb (např. golf + ubytování + divadelní představení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově nebo Golf Pass s možností hrát na více hřištích za velmi zajímavou cenu aj.). Nejen pro greenkeapery byla jistě zajímavá nabídka a vystavení golfových vozíků či strojů pro údržbu travnatých ploch, které vynikají jednoduchou údržbou, velkou životností a ekonomickým provozem.

Mezi největšími vystavovateli nechyběli About Golf, AZ Golf, Fomei, Full Swing, Golf Adam Steiner, GolfProfi, Golf & Leisure, Honma, Intermedia Grexim, MaxGolf, Mizuno, Sprint Sport, Reda, Rukka L-fashion, UK Kult, Yamato a mnoho dalších významných prodejců golfových potřeb, oblečení, vybavení a simulátorů. Stánek Golf in Austria seznamoval návštěvníky s možnostmi trávení dovolené v Rakousku (a nejen té golfové). Stroje pro údržbu golfových hřišť představily ITTEC, Novotech, Profigrass, Reimann a Strom Praha. Vedle těchto firem se na veletrhu prezentovali golfové kluby a hřiště, cestovní kanceláře s nabídkou golfových zájezdů, pořadatelé golfových turnajů, odborná média, hotely, ale i zdánlivě mimooborové společnosti zaměřené na fitness, wellness či autorizovaní prodejci aut.

Výstava GOLF SHOW má již v České republice dlouhou tradici a renomé. První ročník GOLF SHOW se konal v roce 1996 v Paláci u Hybernů za účasti zhruba 30 českých i zahraničních vystavovatelů. Zvyšující se zájem z řad vystavovatelů a potřeba větší výstavní plochy přiměla organizátory přesunout výstavu v roce 1997 do rozsáhlejších prostor Veletržního paláce, kde se jí zúčastnilo již okolo 60 vystavovatelů. V roce 1998 se výstava konala ve sportovní hale Erpet a následující rok pak byla součástí veletrhu Sport Prague. Od roku 2000 se stabilně koná ve Veletržním paláci.

13. ročník GOLF SHOW je úspěšně za námi a my se těšíme na setkání s vystavovateli a návštěvníky v roce 2009.

Hezkou hru …. a za rok opět na viděnou.

Amara Zemplinerová
Ředitelka GOLF SHOW

Ing. Jana Patzáková
Vedoucí manažerka projektu GOLF SHOW

Video
Flash player is not available on your computer.