Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ocenění pro Janu Peterkovou

03.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Česká profesionální hráčka Jana Peterková, byla 29. března 2008 uvedena do Síně Slávy Florida Southern College, významné americké university s rozvinutým sportovním zázemím. Ve stejnou dobu byla jmenována čestnou členkou domovského Golf Clubu Karlovy. Těchto významných ocenění se jí dostalo za vynikající úspěchy v profesionálním golfu.

Jana Peterková je česká golfistka, která to ve světě dotáhla nejdál. Hrála pět let americkou profesionální túru Futures a dvakrát se kvalifikovala a hrála na ženském US Open. Kvůli ní visela v letech 2005 a 2007 na stožárech US Open česká vlajka. Žádný český hráč podobného úspěchu nedosáhl.
Peterková studovala ve Spojených Státech na Florida Southern College. V letech 2001 a 2002 hrála za univerzitní ženský golfový tým Moccasins, se kterým dvakrát zvítězila ve vrcholné amatérské soutěži NCAA
(National Collegiate Athletic Association). Po sezóně 2002 byla jmenována FSC Golistkou roku, FSC Atletkou roku. Byla také jmenována Sunshine Conference Golfistkou roku.
Do síně slávy byla jmenována za vynikající výsledky v univerzitním týmu a skutečnost, že dvakrát hrála ženské US Open.
Florida Southern College uvádi do Síně slávy
své studenty, kteří dosáhly úspěchu ve studiu, sportovní a profesionální kariéře. Síň slávy FSC obývá také golfista Rocco Mediate (83-84).

Golf Club Karlovy Vary udělil Janě Peterkové čestné členství koncem března 2008.
V nejbližších dnech obdrží Peterková ocenění dvou golfových médií a v létě 2008 bude uvedena do Síně slávy sdružení devíti amerických univerzit – Sunshine Conference.