ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Očekávané potvrzeno: Olazábal povede Evropu v Ryder Cupu

18.01.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kapitánem evropských golfistů pro příští Ryder Cupu byl podle očekávání jmenován Španěl José María Olazábal. Čtyřiačtyřicetiletý hráč vystřídá v této roli Skota Colina Montgomerieho. Kapitán USA pro soutěž, kterou bude v roce 2012 hostit americké Medinah, bude jmenován ve čtvrtek. Měl by jím být Davis Love III.

“Myslím, že to bude největší výzva v mé kariéře,” uvedl dvojnásobný vítěz US Masters. “Mám za sebou celkem slušnou kariéru, ale být kapitánem v Ryder Cupu je něco mimořádného. Pokusím se uspět co nejlépe.”

Olazábal hrál v Ryder Cupu sedmkrát a čtyřikrát pomohl evropskému týmu získat vítěznou trofej. Vyhrál 31 profesionálních turnajů.

Za svého nástupce jej doporučil sám Montgomerie, jenž loni v říjnu dovedl ve velšském resortu Celtic Manor evropský výběr k vítězství. A Olazábal byl u toho, ačkoli vlastně náhodou.

Zápas se vinou neustálého deště protahoval a Montgomerie měl se svými třemi asistenty víc práce než čekal. Využil proto Španělovy přítomnosti a přizval jej k sobě jako konzultanta. Olazábal pobýval v dějišti Ryder Cupu jako reprezentant sponzorské firmy.

Počet přečtení: 636
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017