Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový začal v Turecku sezonu EPD Tour sedmým místem. Mohl být i výš

25.01.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Markovi Novému se podařil více než solidní start do sezony. Na úvodním turnaji EPD Tour obsadil výkonem tři rány pod par samostatné sedmé místo. Měl dokonce našlápnuto na víc, o ještě lepší umístění se připravil na druhé devítce finálového kola.

Převážně německá série začala opět svou sezonu zimní předehrou v Turecku. První ze tří tamních turnajů Tat Golf Classic se hrál na stejnojmenném hřišti v populárním Beleku o podíly z dotace 30 tisíc eur.

Pětadvacetiletý český profesionál začal skvěle. V nedělním prvním kole se dopustil jedinoho bogey a stlačil svůj výsledek na 68 ran (čtyři pod par). Ve druhém se parem hřiště udržel na průběžné bilanci -4.

Po první devítce závěrečného dne, kterou zvládl s jedním birdie, se Nový posunul až na průběžné dělené druhé místo. Pak ale přišlo bogey na jedenáctce a hlavně double bogey na čtyřparové jamce číslo 14.

Vítěz národního Order of Merit z předešlých dvou let ale prokázal pevné nervy. Tříkolový turnaj zakončil závěrečným birdie na osmnáctce a udržel se v top 10.  Od druhého  v konečném pořadí Maxmiliana Glauerta (-7) jej dělí čtyři údery.

Turnaj vyhrál suverénně další Němec Christoph Günther, jenž se dostal na konečnou bilanci 10 ran pod par.

Dvakrát těsně pod par hřiště zahrál Jakub Kučera, nedařilo se mu jen v úvodním kole (+3). Podělil se o solidní 18. místo. Dalším z Čechů, který byl finančně ohodnocen, je Jan Zedníček na dělené 36. pozici. Finále se mu nevyvedlo, zahrál čtyři double bogey. Z prvního kola si však odnese vzpomínku na eagle z osmnácté jamky. Oskar Borhy neprošel cutem.