Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový turnaj ve spolupráci Europen a Asian Tour v Indii

12.01.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Společnost EurAsia Golf Ltd bude dotovat Avantha Masters společně s Indickou profesionální golfovou túrou. Dotace turnaje je 2.1 miliónů dolarů a vše se odehraje na hřišti DLF Golf and Country Club 11.-14. Února tohoto roku.

Evropská túra ve spojení s asijskou a indickou túrou již dotovala dvě události v New Delhi v roce 2008, například Johnnie Walker Classic. European a Asian společně dotovaly události už od roku 1999.

Ředitel PGTI, Padamjit Sandhu informoval, že rok 2010 bude pro indický golf velmi důležitý. Profesionální golf v Indii v uplynulých letech udělal neuvěřitelný pokrok za asistence výborných výsledků některých hráčů, v čele s Jeevem Milkha Singhem. Ředitel European Tour, George O’Grady řekl, že ho návrat do New Delhi na první událost ve spolupráci s Asijskou tour, pod záštitou asociace EurAsia golf a PGTI velmi těší.

Turnaj v New Delhi je také součást tříleté dohody s indickou obchodní skupinou Avantha. Předpokládá se, že Avantha Masters bude mít pozitivní vliv na golf v Indii i v Asii, hlavně pak na pokračování rychlého vývoje sportu a na nové příležitosti pro nadějné elitní hráče z obou regionů. Singh, který obsadil nejvyšší příčku na Asian Tour minulý rok a další Ind Arjun Atwal jsou oba trojnásobní vítězi European Tour.

V plánu je také druhá řada tour s názvem the Asian Development Tour, pro nastupující hráče, kteří nemají plné hrací právo na Asian Tour, podobné European Challenge Tour. EurAsia Golf Ltd vnikla v červenci July, aby upevnila vztahy mezi tour a dokázala zvládnout komerční operace všech existujících a nových událostí dotovaných European a Asian Tour.

European Tour                       Asian Tour