Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový trend: Buďte ekogolfista

01.05.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golf je daleko zelenější, než by se mohlo na první pohled zdát. Počet organizací a různých iniciativ zabývajících se vlivem golfu na životní prostředí se stále zvyšuje. Vytvářejí golfovou kulturu, která se soustředí na ochranu a zachování přírodní dědictví hry.

Ve skutečnosti je nyní složité si představit jakoukoliv golfovou výstavbu, která by nezahrnovala ekologický plán a zdokumentované praktiky vedení, které by byly šetrné vůči přírodě.

Podívejme se například na takový ekobiomíček, co to vůbec je? Je to golfový míček na jedno použití, který se hodí v situacích, kdy jsou míčky používány pro cvičení švihu, například ze zaoceánských lodí. Tento100% v přírodě rozkladatelný míček vydrží plný švih profesionála, i když se rozloží do osmačtyřiceti hodin po kontaktu s vodou. Španělský výrobce těchto míčů tvrdí, že míče naprosto vůbec neublíží podmořskému životu a naopak, vrcholem všeho je, že vnitřek míčku obsahuje krmení pro ryby.

Vyrábí se také míče z recyklovaných gum, aby se snížil negativní dopad na životní prostředí. Hitem jsou ale rozhodně míče z humrů. Když přišly na trh humrové míčky, které jsou pro přírodu neškodné, zpráva se rychle rozšířila. Vyvinul je tým vědců z University of Maine a Institutu pro humry ve Spojených státech. Míče jsou sice stále ve zkušební fázi, ale velký zájem, který zpráva vyvolala je důkazem, že ekologické golfové míče by do budoucna mohly být velkým byznysem.


Aneta Zárubová