ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Na golf snadno a rychle

21.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Už žádné povinné zkoušky, nutnost členství v klubu, poplatky nebo povinnost hrát golf s úpravou handicapu. Hrajte jen pro radost a příjemné chvíle s přáteli.

Asociace majitelů golfových hřišť přichází s projektem pro získání nových golfistů. Projekt „Bavte se golfem“ nastavuje nové jednoduché podmínky pro zájemce o golfovou hru a reaguje tak na změny prostředí v Evropě, kde rekreační pojetí golfu dostává zelenou. Majitelé golfových hřišť si uvědomili, že nastal čas, kdy je třeba začít oddělovat potřeby a nároky na výchovu sportovních a rekreačních hráčů. Chcete-li hrát golf jenom pro radost a zábavu s přáteli, není nutné, abyste byli nuceni do znalosti složitých soutěžních pravidel, vysoké herní dovednosti a hry sportovních turnajů. Cílem je připravit  jednoduchá řešení a ukázat, že hned první den, kdy navštívíte golfový areál, zažijete několik hodin zábavy bez stresu a obav z toho, že něco neumíte. Zkuste si to a bavte se golfem.

Vstup do systému začíná absolvováním jednoduchého školení manažerem hřiště nebo jím pověřenou osobou na smluvních hřištích, po kterém ihned následuje hra na hřišti na devět jamek. Poté je vystavena doživotní karta rekreačního golfisty, se kterou lze hrát na smluvních  hřištích, kterých je nyní přes dvacet v České republice a 950 po celé Evropě. Školení, první tři hry na hřišti na 9 jamek a zapůjčení holí jsou bezplatné. Míče musíte mít vlastní.

Pro nově registrované hráče je v prodejnách GolfProfi připraven začátečnický golfový set Dunlop s bagem na záda za cenu 4 790 Kč včetně DPH.

Více informací  na Bavte se golfemBavte se golfem na Facebooku … Článek o projektu v časopise ForGolf

.

Počet přečtení: 2 434
Komentáře
 • Franta napsal:

  Pro vás, co se pořád bojíte, že vás bude někdo zdržovat – pravidla pohybu po hřišti určuje jeho majitel a stejně tak zajišťuje jejich dodržování. Pokud bude chtít, aby mu tam hráči chodili postará se, aby to fungovalo, je to především v jeho zájmu. Největší utrpení není skupina začátečníků nejhorší jsou turnaje se stovkou hráčů nebo různé cannon starty – ale nakonec tam jde každý dobrovolně, takže vlastně není proč si stěžovat. Mimochodem proč předpokládáte, že rekreační hráč = špatný a pomalý hráč???

 • Franta napsal:

  O tom jestli je hřiště veřejné nebo neveřejné rozhoduje výhradně majitel, Vždyť u nás jsou (skoro) všechna hřiště public. Neveřejné hřiště je takové,kam smí jen členové klubu (případně s hosty) a ne hřiště,na kterém musíte mít bumážku, že jste “golfista”. U nás je například totálně pokřivený pohled na golfové kluby, protože členství v nich je skoro povinné. Co je to potom za klub, to je spíš SSM, o ČGF ani nemluvě. Až resorty po A (vpuštění hráčů bez HCP a tedy bez povinného členství v ČGF)řeknou i B (nabídnou roční fee za výhodnou cenu) vyprázdní se pokladny klubů i ČGF. Golf konečně ztratí punc exkluzivity a to bude pro většinu jen dobře.

 • Jan napsal:

  Kdyby bylo vice verejnych hrist a akademii, tak by nebylo potreba vymyslet podobne projekty…

 • Jirka napsal:

  Já se obávám, že se v případě projektu “Bavte se golfem” možná trochu jinak definovalo obsahové pojetí toho , kdo je rekreační a kdo je sportovní hráč … Golf byl pro mě vždy sportem s tradičními pravidly (dress code, chování na hřišti atd.) Nemyslím si, že když se úplně tak nepovedl projekt “hraj golf, změň život” , že tomu pomůže vpustit na hřiště “rozveselené a nestresující se” účastníky kurzu, na které ani nebude možné mít stejný “metr” jako na ostatní hráče. Výsledkem může být i to , že se sice nepodaří získat větší počet nových hráčů golfu (jako v předchozím projektu) , ale za to se podaří dokonale
  otrávit ty stávající …

 • pepča napsal:

  Jo, už se těším až si partička čtyř půjde otestovat hřiště v “prime timu” výsledek? čtyři spokojení, minimálně dvacet čekajících nasraných golfistů a štrůdl na půlden… Tohle může fungovat jen na publicu, ne na real hřišti… A publiců je u nás dobrejch tak 6-8.

 • Tomas napsal:

  Ahoj,
  ziju uz pres dva roky v Indii a hraji tu golf velmi pravidlne. Hraju na nekolika mistrovskych hristich a na HCP se me ptali na jednom. Hraju golf pro zabavu, nehonim se za handicapem. Ano ja souhlasim s tim, co se kolem golfu ted deje. Je to nejrozumnejsi zpusob jak z neceho pro vyvolene udelat sport pro masy a to je jedine dobre.

  Apropo – rozryte greeny tu nejsou. Zacpana hriste jsem potkal opravdu jen na turnajich plnych ambicioznich hracu, kteri si nechteji priznat, ze 15 ran na jamku je proste moc.

  Naopak, nekdy je zajemcu o hru vice nez hriste pojme – zase je tu kolem hrist dost na to aby clovek proste jel nekam jinam…

 • Franta napsal:

  Honzo, Honzo rozryté grýny ??? Jako čím rozryté ? Vysokými přihrávkami ze 150m na grýn v regulaci ??? Neprostupnost hřiště ?? Od toho jsou na hřišti maršálové a neambiciózní rekreační hráč spíš uposlechne jejich výzvy k přesunu na další jamku (pokud tak už neučiní sami nebo nepustí rychlejšího hráče). Ještě nikdy jsem nehrál neúměrně dlouhé kolo proto, že by mě brzdili rekreační hráči. Vždy to bylo na “turnaji” kde ambiciózní egomaniaci nehrají provize, hledají 10 minut a hrají 12 ran přesto, že se jde stableford.
  Možná, že to nevíte, ale desítky milionů lidí na světě hrají golf pro zábavu a nepotřebují k tomu turnaje a handicapy. Už Vás někdy na tenisu zkoušeli z pravidel a herní způsobilosti ?
  A prachy až na prvním místě ? Postavte si hřiště a provozujte ho ze svých vydělaných peněz jako soukromou libůstku, nikoho tam nepouštějte.
  Snad majitelé hřišť konečně pochopí,že je to jejich byznys a ne byznys ČGF … Já dávám prvním vlaštovkám PALEC NAHORU.

 • Hl.Honza napsal:

  Prachy až na prvním místě?? Výsledkem rozryté grýny a neprostupnost hřišť? Už se těším!

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017