Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový obrat ve sporu o mobilní telefony

24.11.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Vypadá to, že PGA Tour fanouškům příští rok povolí mobilní telefony na turnajích, musí ale být dány na tichý režim nebo vibrace. Turnaj Wyndham Championship byl prvním takovým pokusným turnajem, na kterém fanoušci mohli mít své mobilní telefony, a vše proběhlo úspěšně.

Příští zkouškou bude turnaj  Chevron World Challenge, který se hraje za dva týdny, další pak turnaj Farmers Insurance Open na hřišti Torrey Pines. Pokud oba proběhnou bez problémů s mobilními telefony, bude úprava pravidla uvedena zřejmě v průběhu sezony.

Vedení PGA Tour se otázkou mobilních telefonů zabývá již řadu měsíců a uvědomilo si, že v dnešním světě může být fanoušek na turnaji odpojen od světa až po velmi dlouhou dobu. Hlavně ale také doufají, že tím, že povolí lidem nosit mobilní turnaje na hřiště, zvýší účast. Nová úprava ale nezahrnuje hlavní championships, která nespadají pod PGA Tour.

V golfových kruzích jsou mobilní telefony vděčným tématem, nejen, co se profesionálních turnajů týče, ale i za běžných okolností. Na jedné straně stojí lidé, kteří tvrdí, že golf je symbolem úniku od všedních starostí a tudíž mobilní telefony na hřiště nepatří. Ale jsou tu i tací, kteří by si bez telefonů na golf jinak nemohli dovolit jít. Jistě to není takový golf, který znali naši rodiče a prarodiče, ale pokud se jedná o přilákání nových hráčů a fanoušků, možná by toto pravidlo stálo za upravení. 

 

Aneta Zárubová