Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Nový a Beroun si chválí spolupráci

03.04.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Marek Nový

Marek Nový se chystá do Casablanky. Před svým druhým startem na Challenge Tour se zúčastní dvou akcí ProGolf Tour, Oped Madaef a Open Dar Es Salam. Oznámil to na tiskové konferenci, kterou pro něj uspořádal jeho nový partner Golf Resort Beroun, s nímž nejlepší český profesionál uzavřel v zimě spolupráci.

„Budu se tam pohybovat dost často,“ přitakal osmadvacetiletý golfista. „Denně jezdím z Plzně do Prahy na fitness trénink, můžu se cestou stavit na dvě hodiny v sauně, ve vířivce. Mám neomezený přísun míčků na driving rangi, mohou po hřišti jezdit autíčkem. Výhoda také je, že hřiště není nikdy plné,“ vypočítal Nový výhody partnerství.

Prezident Golf Clubu Beroun Vojtěch Matějček bere jako přirozené, že Novému poskytnou veškerý servis, i negolfový, tedy včetně restaurace a ubytování. „Propůjčili jsme Markovi členství. On se přátelí s některými našimi členy, kteří přišli s tím, abychom mu vytvořili podmínky,“ popsal šéf.

Nový je pro přípravu na svou premiérovou sezonu na Challenge bude potřebovat špičkové. A nebude ani vadit, že berounské greeny nejsou připravovány na rychlost například 12 stop, což by rekreační hráči neocenili. „Máme tady turnaje domácí PGA a dají se tak připravit, ale obyčejný golfista na takovém greenu propatuje čtvrt hodiny,“ upozornil head greenkeeper Martin Šindler.

Nový však přispěl s poznámkou, že takto špičkově podle jeho informací nepřipravují jamkoviště zdaleka na všech turnajích „druholigové evropské úrovně. „Tak osm až devět stop je pro mě super. Pamatuju si, že když jsem tu hrál turnaje, greeny byly vždycky velmi slušné,“ dodal hráč.

Klubový prezident Matějček, jenž byl před třemi týdny zvolen do výboru České golfové federace, si považuje, že tak kvalitní golfista bude reprezentovat berounský klub, mimo jiné i jeho novým logem, našitým na tričko. „Pro naše členy může být přínosem, že až bude mít Marek volno, uspořádá pro ně nějaký jednoduchý trénink, nebo akademii,“ vysvětlil.

Podle něj je role Marka Nového, ale také Kláry Spilkové na Ladies European Tour, významná pro propagaci českého golfu. Stejně významná jako například press tripy pro zahraniční média. S jedním takovým v Berouně udělali nedávno dobrou zkušenost.

Hráč i prezident se shodli, že v éře, kdy se golf stal olympijským sportem, měli by špičkoví domácí profesionálové dostat podporu jak amatérské federace, tak české PGA. Matějček prohlásil, že se v nové funkci seznámí se situací a bude hledat možnosti. „S penězi jsem po změně statutu ani nepočítal, ale co se týče vzdělávání a tréninku by ta spolupráce měla fungovat,“ souhlasil Nový.