Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

NOVINKY A ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA GOLFU

14.02.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Annika Sorenstam se stane první ženou po 58 letech, která nastoupí v mužské profesionální soutěži… Tiger Woods a Phil Mickelson si objasnili situaci okolo „nekvalitního“ Tigerova vybavení… Fuzzy Zoeller diskvalifikován při turnaji Royal Carribbean v Key Biscane.

Annika mezi muži na US PGA Tour
Annika Sorenstam nakonec akceptovala nabídku hrát na turnaji Bank of America Colonial, který se uskuteční ve Fort Worth, v Texasu od 19. do 25. dubna. Stane se tak první ženou po dlouhých 58 letech, která se opět objeví na startu mužské profesionální tůry. Předběhne také svou kolegyni z LPGA Suzy Whaley, která se minulý rok kvalifikovala na Greater Hartford Open. Annika se rozhodla z několika nabídek právě pro Colonial, neboť dle jejího vlastního vyjádření se „nejlépe hodí k jejím golfovým schopnostem.“
A co říkají na její start mužští kolegové? „Myslím si, že je skvělé, že bude hrát… a dobré to bude pro celý ženský golf, když zahraje dobře“, říká o jejím startu Tiger Woods. „Pokud však zahraje dvě špatné čísla skončí to s horšími následky pro LPGA.“
„Je určitě zajímavé vidět, jak nejlepší hráčka LPGA a snad i celé historie bude hrát proti mužům,“ přidává svůj názor Phil Mickelson. „Myslím si, že by mohla skončit do dvacátého místa,“ navrhuje svůj tip.
Spoluhráčka Anniky na LPGA Dottie Pepper je však mnohem skeptičtější: „Bude ráda, když projde cutem. PGA je něco úplně jiného. Na parech 5 nebude mít šanci dostat se na green v regulaci.“ Pravdou je, že hřiště je oproti „ženským“ odpalištím o celých 550 metrů delší.
Nicméně již teď se pořadatelé turnaje setkávají s nebývalým zájmem o vstupenky. „Myslím, že to bude mít velice těžké a sázel bych, že cutem neprojde. Ne, že by na to neměla, ale bude tady kolem ní velký cirkus a tak to pro ní bude těžké soustředit se na hru“, přidává svůj názor jeden z pořadatelů.
Poslední ženou, která se účastnila mužské soutěže byla Babe Zacharias, která prošla cutem po 36-ti jamkách na turnaji Los Angeles Open v roce 1945.

Phil objasnil Tigerovi své komentáře
V nedávném interview s Peterem Kesslerem pro Golf Magazine se Phil Mickelson dosti neobratně vyjádřil o vybavení, které používá Tiger Woods. Jeho slova vyzněla následovně: „Tiger Woods je jediným hráčem na světě, který dokáže překonat slabou kvalitu svých holí.“ Tato jeho slova způsobila doslova poprask a Phil se měl co ohánět, aby svůj komentář vysvětlil. Nike žádal omluvu a Phil radši volal přímo Tigerovi, aby vysvětlil, že tento komentář myslel jako upřímné vyznání Woodsových kvalit a ne urážku jeho vybavení. „Tiger nebyl rád, když jsem ho předrajvoval,“ chlubil se Phil svým novým driverem v narážce na jejich společné učinkování na Target World Challenge. „Tiger hlavně nebyl rád, když musel hledat Váš míč v roughech,“ zaznělo z druhé strany diskusního stolu. Také Nike přišel s kousavou poznámkou o Philovi, který ještě nevyhrál ani jediný z major turnajů, zatímco Tiger se svým „nekvalitním“ vybavením útočí na historické rekordy.
Co bylo, bylo. Tiger a Phil si vzájemně vysvětlili celou „aféru“ a teď jim nic nebrání v tom, aby ukázali, kdo z nich na tom bude lépe při Buick Invitational. Tiger se vrací po operaci a tak jsou všichni zvědaví, v jaké formě bude.

Fuzzyho drahá lekce
Při nedávném turnaji Royal Carribbean Classic v Key Biscane na Floridě se po skončení prvního kola jal Fuzzy Zoeller, jeden z předních hráčů na Senior PGA Tour, trénovat jednoho z televizních komentátorů. Kameraman, který tuto hodinu natáčel požádal Zoellera, aby ukázal odpal plným švihem. Ten se postavil na odpaliště šesté jamky a zahrál odtud několik úderů schválně do vody. Při této činnosti ho viděl činovník PGA a oznámil Zoellerovi, že si může sbalit kufry a diskvalifikoval ho. Podle regulí je totiž trénování mezi jednotlivými koly přímo na hřišti zakázáno. Nečekejte, že Fuzzyho příště uvidíte dávat golfové instrukce televizním komentátorům.
[Gallery not found]