ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Nové stanovy ČGF – Kluby a Nekluby

26.10.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nové stanovy ČGF, přijaté dnes mimořádnou konferencí, přinášejí jednu z hlavních změn – rozdělení členů na Kluby a Přidružené kluby.

Klub je od nynějška subjekt vlastnící hřiště nebo mající smlouvu s majitelem hřiště, drivingu nebo indooru, přičemž na jednu osmnáctku může mít smlouvu jenom jeden klub, na 27 jamkách smí být jenom dva kluby.
Klub má hlasovací právo na konferenci ČGF.

Přidružený člen je ten, který nesplňuje statut Klubu. Přidružený člen se může účastnit konference ČGF, nemá však hlasovací právo.

Poplatky federaci na člena Klubu zůstávají ve stejné výši, tj. 300 kč. Přidružené kluby budou platit dvojnásobek, tj. 600 kč.

Nové stanovy ČGF 2012

 

.

Počet přečtení: 2 300
Komentáře
 • JK napsal:

  Naopak, já myslím že to je velmi rozumné řešení. Limit 2kluby na hřiště si myslím dává v ČR dostatečný počet fundovaných klubů, a takové ty (ne)kluby bez hřiště s jedním “indoorovým automatem a kobercem” nepovažuju za klub v pravém slova smyslu tak jak je myšlen. To co se v posledních letech začalo dít s nabídkou všemožných klubů – které si zakládaly i eshopy aby přitáhly slevami své “členy”, bylo uplně zvrácené. Směřovalo to v roce 2018 k stavu že každý desátý golfista v ČR bude prezidentem ve svém vlastním klubu. Při ponechání stávajícího stavu by si vlastně každý golfista sám mohl založit vlastní značku-klub, vždyť si taky pronajímá hřiště na hru:-)) – Trošku úlet ne? – toto by to mělo vrátit do normálu. Jak s ČGF nesouhlasím v hodně věcech, toto je podle mě správná “politika selského rozumu” v praxi, který v ČR tak zoufale chybí. Oceňuju.

 • František Vymětal napsal:

  Že by se stali virtuální kluby nepohodlnými? Postrádám detail, co kluby s 9ti jamkovými hřišti? Osobně si myslím, že bylo na domluvě mezi virtuálem a provozovatelem hřiště, jak si uzavřou smlouvu. Vyvolává to ve mě pocit další “podpory pro rozvoj golfu v Česku”…

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017