Nová osmnáctka na Barboře otevírá 19. září

08.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Barbora Teplice slavnostně otevírá osmnáctijamkové hřiště v designu Alana Babického.

Slavnostní oficiální zahájení provozu je spojeno s turnajem Mercedes Cup 2013 a také se slavnostním zahájením nové muzikálové sezóny v Divadle Broadway. Celodenní program a hlavně podvečerní společenská akce proběhne za účasti muzikálových hvězd v čele s Michalem Davidem a Josefem Vojtkem.

Doba zbývající do dlouho očekávané slavnostního otevření celého osmnáctijamkového mistrovského hřiště se již počítá na dny a hodiny. Jak uvedl ředitel areálu Petr Ocásek  „Doslova stříháme metr, hřiště slavnostně otevíráme 19. září.“ Výstavba hřiště a s ní spojené práce trvaly necelý rok. Následně bylo hřiště postupně oseto v druhé polovině loňského roku, drtivá většina herních ploch je již v relativně velmi dobrém stavu i navzdory tuhé a především dlouhé zimě.

Autorem designu je ing. Alan Babický, MBA, bývalý český reprezentant a člen výboru české PGA.

„Myslím, že všichni, co jsme se na hřišti podíleli, můžeme být zatím s tím, jak hřiště vypadá, velmi spokojení. Podařilo se nám postavit a sladit 13 zcela nových jamek s pěti bývalými, které prošly docela zajímavými úpravami. Mohu zodpovědně říci, že každá jamka je originální a zapamatovatelná, a sled jamek rozhodně není monotónní, což patří často k největším problémům novodobých českých hřišť. Závěrečná gradace středně těžký par 3, těžký par 5, těžký par 3, lehký par 5 a těžký par 4 je zdařilým vyvrcholením pro hru na rány i na jamky.

Nová Barbora prověří všechny typy ran všech kategorií hráčů a každá jamka donutí hráče zamyslet se nad herní strategií. Babický dodává: „…Ano, herní strategie, výběr holí a směrů a volba pozice pro následující ránu jsou zde naprosto klíčové. Nechtěl jsem, aby hráči honili míček tam a zpět po louce po zcela zaměnitelných a nudných jamkách. Snažil jsem se udělat inteligentní a správně designované české hřiště, zapadající do české krajiny, nechtěl jsem zbytečně kopírovat nějaký americký či jiný model, ale z čeho by nakonec vznikla jen „české verze“. S přihlédnutím ke stavebním, půdním, časovým a jiným možnostem jsem se nechal volně inspirovat stylem designu, který je dnes považován za klasický – snad bychom mohli říci retro. Ve třicátých letech minulého století vzniklo mnoho dnes slavných hřišť, která ohromují svou jednoduchostí a strategickou vyspělostí. Design hřiště Barbora je nový, a zároveň vypadá, jako by zde herní prvky byly cca 70 let. Doufám, že v něm oko odborníka snad nalezne retro příchuť některých ze slavných designů golfové historie. A tak na hřišti není nic na odiv, nic samoúčelného, nic „příliš načiněného“, golfový minimalismus diktovaný strategickými postupy pro jednotlivé úrovně hráčů na vás dýchne na každé jamce..

“Už při zkušebním provozu bylo z reakcí patrné, že se hřiště líbí, a že se realizačnímu týmu podařilo výsledky své práce hráče zaujmout. S relativně nízkými náklady na výstavbu a omezenými technickými a stavebními možnostmi se zdá, že se autorskému týmu podařilo splnit počáteční ambici a vytvořit hřiště, které z hráčského pohledu snese srovnání s vyhlášenými areály.

.