NOKIA FAMILY CUP V DAROVANSKÉM DVOŘE SE OPRAVDU VYDAŘIL

17.06.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Mezinárodní golfový turnaj Nokia Family Cup, který pořádá společnost United Developing ve spolupráci s Českou golfovou federací, má za sebou už pětiletou historii. Mohou se ho účastnit pouze dvojice hráčů a hráček, kteří jsou v přímém příbuzenském vztahu. Na prahu 6. ročníku se jeden z kvalifikačních turnajů konal také v Darovanském dvoře. Bylo to v sobotu 14. června a na start se postavilo 40 rodinných týmů! Ve formátu klasické čtyřhry bojovaly o 10 postupových míst do finále Nokia Family Cup 2003, které se bude konat začátkem října v Mariánských Lázních.Golf klub Darovanský dvůr v kvalifikačním turnaji Nokia Family Cup reprezentovaly tyto dvojice: Marek a Jan Noví, Pavel a Jaroslava Hůlovi, Rudolf a Jana Komasovi, Miroslav a Vladimíra Grimmovi, Jiří a Martin Šourkovi, Luboš a Luboš Klementovi. Nutno předeslat, že pro většinu domácích dvojic byl turnaj úspěšný a do mariánskolázeňského finále se nakonec probojovali Hůlovi, Šourkovi a Grimmovi, zatímco smutným Komasovým utekl postup o pověstný chloupek – obsadili 11. , už nepostupové místo. Nejlepší brutto výsledek zahráli otec a syn Kratochvílovi – 80 úderů. Dlouho se zdálo, že získají double, tzn. že vyhrají brutto i netto soutěž. Jenže v jednom ze závěrečných flightů se k velkému výkonu vzepjali Simona Prokopová se synem Tomášem. S handicapem 30 zahráli 95 úderů brutto a s velkým náskokem pěti úderů vyhráli soutěž netto. Kratochvílovi nakonec v netto soutěži obsadili druhé a tradiční účastníci Nokia Family Cup manželé Hůlovi třetí místo. Společně s nimi do říjnového finále postupují také Jiří a Martin Šourkovi, Jaromír a Jana Kotkovi, Miloš a Jan Kodešovi, Pavel a Ondřej Vilimovských, Zdeněk a Jan Čechurovi, Miroslav a Vladimíra Grimmovi, Martin a Martina Wojnarovi. Ve vložených soutěžích zvítězil Tomáš Prokop (Nearest to pin) a Jana Kotková (Longest drive). Věřme, že se tento turnaj v Darovanském dvoře nehrál naposledy a těšme se na pokračování už v příštím roce.