Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Nitra počtvrté prezidentem PGAC

01.02.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Výbor PGAC 2014

Prezidentem PGAC of Czech republic se na další čtyři roky stal Petr Nitra. V čele řídicí organizace golfových profesionálů stojí od roku 2002. Padesátiletý funkcionář a majitel firmy Nitra Golf působí v klubu Markkleeberg u Lipska. „Nesmíme dopustit, aby se PGAC rozdělila na my, oni a tamti,“ vyjádřil vstřícnost k široké spolupráci.

Volba prezidenta na valné hromadě v oranžovém sále pražského hotelu Step byla dvoukolová, Nitra porazil protikandidáty Tomáše Gryce a Alana Babického. Přestože atmosféra v sále nebyla tak vyostřená jako při některých minulých jednáních, programy jednotlivých uchazečů o vrcholnou funkci byly postaveny konfrontačně.

Nicméně plénem se nesla většinová shoda v tom, že nejlépe bude, když nový výbor bude „mixem“ zkušených činovníků s těmi, kteří představují reformní směr, a také s mladými, byť by dosud nedosáhli vyšších stupňů vzdělání teaching pros. Vůle mít ve svém čele orgán, kde by byly zastoupeny různé názorové proudy, se odrazila už ve volbě viceprezidenta. Stal se jím Roman Svoboda, ředitel Golf Mladá Boleslav.

Nitra přesvědčil hlasující členy, že se v příštích letech bude věnovat zejména tomu, aby měli práci. „Po růstu přišla stagnace a krize. Proto mnozí z nás nemají práci. Lepší zítřky nebudou,“ nastínil situaci. „Chci, aby každý z vás měl dobrý džob. Moje priorita je zajišťovat finance pro vzdělávání a metodiku,“ řekl mimo jiné ve svém kandidátském proslovu.

Nitru, jemuž skončilo třetí volební období, odměnili přítomní potleskem vstoje, ocenili zejména jeho práci na mezinárodním poli. Jak řekl v děkovné řeči Karel Skopový mladší, v této chvíli je česká pozice na půdě The PGAs of Europe silnější než kdy dřív.

Devětadvacetiletý Gryc představil celý tým, jehož členové se pod tezemi „Vize 2014 – 2018″ přihlásili do voleb členů představenstva. Nabídl zkušenosti z práce různých akademických orgánů a položil důraz na mladou energii. „Nedomnívám se, že věk je základní věcí určující schopnosti člověka, neexistuje spodní ani horní hranice,“ uvedl poražený finalista.

V prvním kole vypadl třetí kandidát Alan Babický, jenž postavil svou kampaň na tezi o zlepšení image profesní organizace golfových profesionálů. Položil důraz na význam každého individuálního názoru a nabídl vytvořit nové pozice, například obchodního ředitele a tzv. board of trustees, kde by se scházeli s poradním hlasem známí a úspěšní lidé hrající golf. Babický se zároveň vymezil vůči Nitrovi slovy: „Žiju v České republice, pracuju v České republice.“ Připomněl tím vazby staronového předsedy na Německo a slibem přestěhovat kancelář do Prahy atakoval fakt, že sídlo PGAC je stále v Mariánských Lázních.

Babický přenesl svou kandidátku na post viceprezidenta, ale stejně jako ten stávající Petr Němec prohrál se Svobodou a o pokračování ve výboru v roli člena už se neucházel. Naopak Gryc se členem představenstva stal. Z devíti kandidátů zvolila valná hromada do řídicího orgánu spolu s ním ještě Barboru Barcalovou, Ondřeje Trupla, Oldřicha Nechanického a Jana Mergla. Barbora Barcalová je první ženou ve výboru PGAC, který byl doposud výhradně mužskou záležitostí.

Nová skupina mladých kolem Gryce prezidentský post sice nezískala, ale byla nakonec velmi úspěšná. Do výboru dostala čtyři ze sedmi možných členů a má ve vedení PGAC většinu.

PGAC se rozrostla o jedenáct nových členů a má nyní 276 členů.

Profesionálem roku se stal Petr Moučka. Pamětními prsteny byli oceněni Vítězové Order of Merit Stanislav Matuš a Klára Spilková. Usměvavá Slovenka Zuzana Kamasová získala prsten u příležitosti ukončení aktivní kariéry a za její přínos golfu a dobrému jménu PGAC

Na konferenci byl představen nový strategický partner PGAC – společnost Česká 1. Zástupce partnera zveřejnil program deseti turnajů v Čechách a na Slovensku s celkovou dotací 4,4 milionů korun a byly představeny nové webové stránky Czech PGA Tour na adrese www.czechone.cz.

Z archivu Golf.cz – konference PGA Czech:
2013201220112010 (volební) .. 200920082007 2004

Video – valná hromada PGAC 2014:

Video – Petr Nitra – prezident PGAC

Video – Pavel Krenk, Česká 1 – strategický partner PGAC


 

 

.