Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

NISSAN OPEN

19.02.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

O překvapení nebyla nouze na letošním Nissan Open, který skončil pro jednoho ze svých favoritů Scotta McCarrona naprostým fiaskem. Z vítězné premiéry se tak mohl radovat Len Mattiace.

Náskok tří ran a posledních sedm jamek zbývaly Scottu McCarronovi k tomu, aby vyhrál další turnaj US PGA Tour – Nissan Open. Ale ani to sympatickému golfistovi nakonec nestačilo, neboť vyrobil hned několik chyb, které ho stály jisté vítězství v turnaji. Nejprve neproměnil krátký putt na 16 jamce (do paru), poté neproměnil birdie na 17 a k naprostému zděšení přihlížejících davů se Scott jal puttovat z tzv. ?kikuya? trávy, která tvoří hustý porost kolem 18. greenu. Tento nápad skončil totálním fiaskem a i díky němu Scott nakonec obsadil dělené druhé místo.

Po dlouhých sedmi letech a 219 turnajích bez jediného vítězství se tedy ze svého premiérového triumfu upřímně radoval Len Mattiace. Ten se držel na špici po celý turnaj a v pravém čase využil zaváhání svého přítele McCarrona. „Nikdy bych mu to nepřál, neboť si sám pamatuji na své minely. Ale vítězství je lepší pocit, než jsem si mohl představit,“ rozplýval se Mattiace. Pro pamětníky jen připomenu, že to je ten Mattiace, který na Disney v roce 1997 neudržel vedení dvou ran a na The Players Championship v následujícím roce „utopil“ svou šanci hned dvakrát na ostrovním greenu 17 jamky.

Na vítězství pomýšlel i Brad Faxon – vyhlášený svými výbornými puttovacími schopnostmi, které ho však tentokráte zradily. Hrál výtečně, sahal po vítězství a jen neproměněné birdie na poslední jamce ho odsunulo na dělené druhé místo. Na něm se s ním objevil ještě i Rory Sabbatini.
Z posledního kola musel kvůli zdravotním potížím odstoupit David Duval (údajně jisté žaludeční bolesti).

Výsledky:
1. Len Mattiace (69-65-67-68)
2. Scott McCarron (69-65-65-71)
2. Brad Faxon (67-67-68-68)
2. Rory Sabbatini (69-68-65-68)