Sir Nick Faldo v Česku na Dýšině

20.09.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Sir Nick Faldo

Sir Nick Faldo

(ČGF) Legendární golfista sir Nick Faldo navštívil ve čtvrtek Českou republiku. Pořadatel a představitel mládežnického Faldo Series se přijel podívat na resort Greensgate, kde se už několik posledních let pořádá česká část Faldo Series. Na české mistrovství pravidelně jezdí jeho syn Matthew.

Češi jsou na světovém finále Faldo Series úspěšní. V roce 2016 se světovým mistrem stal v anglickém Colchesteru Jiří Zuska. Dvě druhá místa z Grand Final má Šimon Zach. V roce 2014 byl ve finále v americkém White Sulphur Strings a rok později v čínském Shenzenu.
„Máte právo být hrdí. Čeští hráči se pravidelně prosazují na mezinárodním fóru,“ pochválil české hráče sir Faldo.

Vzácný návštěvník si zahrál šest jamek Greensgate s dýšinskými mladými talenty. Tři jamky si zahrál s Lukášem Jandou a Martinem Šikošem, další tři s Kryštofem Strýčkem a Danem Hlaváčkem.

Čeští hráči se se s Nickem Faldem sejdou opět na světovém finále v Abu Dhabí. Letošním mistrem z Dýšiny je David Mlýnek, vítězi kategorií jsou Lucie Váchová, Dominika Burdová, David Mlýnek, David Melichar a Michal Bargenda.

Faldo Series je celosvětový neziskový projekt pořádaný pro mladé amatérské hráče ve věku 12 – 21 let. Jenom v Evropě se letos skonalo 15 turnajů v 11 zemích Výsledky se započítávají do světového amatérského žebříčku WAGR.

Odkazy:   Faldo Series     České mistrovství Faldo Series 2019

.

.