Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Nič, Skopový, Holub versus Casey, Donald, Villegas, Baddeley, Molder, Molinari

05.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Petr Nič, Petr Skopový a Míra Holub postaveni v turnaji proti hvězdným hráčům jako jsou Paul Casey, Luke Donald, Aaron Baddeley, Camillo Villegas, Jeff Quinney, Bryce Molder a Edorado Molinari. Umíte si dnes takový turnaj představit? Tak vězte, že to už tady bylo …

 

Musíme ale sáhnout hlouběji do historie. Na amatérském mistrovství světa v Berlíne v roce 2000 reprezentovali Českou republiku Miroslav Holub, Petr Nič, Martin Peterka a Petr Skopový. V družstvu USA tehdy hráli Bryce Molder a Jeff Quinney, v družstvu Austrálie Aaron Baddeley, v družstvu Velké Británie Paul Casey (na obr. vpravo) a Luke Donald, v družstvu Kolumbie Camillo Villegas a v družstvu Itálie Edoardo Molinari. Tito hráči se setkali na odpalištích a greenech mistrovství světa, Eisenhower Trophy roku 2000 Golf.cz byl u toho.

Americké družstvo mužů suverénně zvítězilo, Angličané byli druzí , Austrálie třetí, Itálie osmá, Kolunbie dvanáctá.  Naši muži i ženy se umístili na tehdy nejlepších místech v historii českého golfu, muži na 35. a ženy na 28. místě.

Českou republiku v Berlíně reprezentovaly Marta Balková, Petra Kvídová a Jana Peterková.
Za Mexiko hrála Lorena Ochoa, za Norsko Suzzan Pettersen a za Slovensko Zuzana Kamasová.

Mistrovství bylo velikou satisfakcí tehdejší prezidenta Hanuše Goldscheidera, za kterého tato mladá generace vstupovala do golfu. “Považuji tento uspěch za nádherné vyvrcholení sve funkce prezidenta Česke golfové federace,” řekl Golf.cz tehdy devětasedmdesátiletý Hanuš Goldscheider, půl roku před svým odchodem do věčných greenů.

foto © Ivan Paggio

Z archivu Golf.c:    MS 2000 Berlin