Nezvladatelný úder Seana O’Haira zachránil lidský život

01.07.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Sean O’Hair a Chris Logan

Opravdu kuriózní a dojemný příběh přišel minulý týden z Philadelphie, kde se Sean O’Hair setkal s jedním místním mužem Chrisem Loganem, který je teď nejspíš O’Hairovým největším fanouškem. A to poté, co ho profesionál minulý rok trefil svým balonem. Událost se stala na loňském turnaji AT&T National. Dá se bez nadsázky říci, že ona rána byla nejspíš nejlepší ránou O’Hairova i Loganova života.

O‘Hairův odpal zasáhl Logana do levého spánku. Přítomní lékaři se k němu hned seběhli a odnesli do přilehlého lékařského stanu. Logan tehdy zřejmě neměl ani potuchy o tom, že by to mohl být nejšťastnější den v jeho životě. Během prohlídky kvůli otřesu mozku si jeden z lékařů všiml malého výrůstku pod Loganovým krkem a dotázal se ho, zda o něm ví. Lékař, který měl podezření na možnou rakovinu, ho pro jistotu hned poslal na prohlídku k praktickému lékaři. Výrůstek se ukázal být zhoubným nádorem na štítné žláze. Podstoupil dvě operace, a to hned do šesti týdnů po celém incidentu.

Je jasné, že po přečtení tohoto příběhu se vyrojí spoustu otázek začínajících na „co kdyby?“ Co kdyby se tehdy Logan rozhodl nejít na turnaj, nebo se rozhodl sledovat vedoucí flight na druhé devítce, namísto toho, že se vrátil zpět, aby se podíval na O’Haira, který dohrával svou poslední jamku? Nebo, co kdyby bývalý caddy lépe sledoval let míče a vyhnul se mu?

Logan se v rozhovoru přiznal, že o tom mnohokrát přemýšlel. „Musel to být osud, jinak si to nedovedu vysvětlit. Mohli jsme zůstat doma, nebo jsem se jen mohl podívat na Seanův pat,“ dodává. Neuvěřitelný příběh vyvolává smutné, srandovní, milé a šokující dojmy, také proto, že jak O’Hair, tak Logan jsou oba z Philadelphie.


Aneta Zárubová