Co neuvěřitelného jste vyhráli na turnajích

07.11.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Letošní sezona komerčních turnajů definitivně končí a my se můžeme ohlédnout za zajímavými odměnami, které hráčům v posledních letech připravili kreativní organizátoři. Občas výherci odjíždějí domů šokovaní.

Co by si tak zajímavého mohl odvézt vítěz turnaje greenkeeperů? Nejlepší účastník akce ve slovenské Velké Lomnici získal sto tun písku. (Ne)šťastný majitel cenu věnoval majitelům svého domovského areálu.

V Berouně golfista vyhrál poukaz na služby hodinové manželky. Samozřejmě komentáře spoluhráčů držitele této ceny nešetřily, ocenění nikdo nespojoval s úklidem nebo hlídáním dětí.

Tradiční turnaj pro známé a přátele pořádá na Kunětické Hoře Michal Voigts. Každý účastník má za povinnost přinést jeden předmět. Jeden z hráčů prodává zvířata, takže se mezi cenami objevil pytlík se dvěma akvarijními rybičkami.

U ryb ještě zůstaneme. V Karlových Varech se před lety hrál podzimní cross-country s příznačným názvem Rybářský a první cenou byli zabití tmavozelení kapři. Vítěz je dal do mrazáku, ze kterého je už nedokázal vysekat.

Spousta českých golfistů jezdí každý rok na soukromý turnaj do španělské Malagy. Vítěz jedné party z mnoha takových společných výprav vyhrává velký balík toaletního papíru, druhý získává krabicové stolní víno a třetí velké balení kondomů.

Jeden z nejlepších českých profesionálů a bývalý hokejista vyhrál dřevěnou želvu, co měla být šperkovnicí. Nedlouho poté na amatérském turnaji za druhé místo dostal dámské tričko velikosti S.

Výhra v podobě porcelánového slona měla být ozdobou vitríny významného českého amatéra. Údajně následovala potyčka s manželkou, která předmět odmítala vpustit do domu.

Úspěšní účastníci turnaje v Dubaji obdrželi obrovské vyřezávané velbloudy. Problémy nastaly především na letišti, „zvířata“ nakonec cestovala na palubě jako spoluzavazadla. Pánové ceny proklínali až do Prahy.

Na turnaji karlovarského filmového festivalu, který se hrál jako texas scramble, třetí nejlepší flight získal pětilitrový kanystr oleje do auta. Situace byla v danou chvíli: jak cenu rozdělit mezi čtyři osoby?

Jeden nešťastník vyhrál kazetu s golfovými předměty vyrobenými z čokolády. Problém spočíval v tom, že byl horký srpen a on cenu zapomněl několik dní v autě. Vyčištění prý stálo majlant.

Na turnaji pro důležité obchodní klienty získal cenu určenou pro první místo úplně poslední hráč a na nejlepší hráče odměny nezbyly. Ti to nesli velmi nelibě, neboť na ceny se velmi těšili.

 

.