Nesvadbovi sebrali míč

22.05.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

 

Martin Nesvadba

Rád cestuje a golf, ke kterému ho přivedl kamarád Marek Eben, hraje v zahraničí častěji než doma, protože tam necítí časový tlak a je uvolněný. „Marek Eben je můj spolužák z lavice na konzervatoři. Byl skvělý student a já od něj opisoval. Při partičce kulečníku se mě zeptal, zda hraji golf, a po záporné odpovědi se otočil a dlouho se mnou nemluvil. Proč, ptal jsem se sám sebe. A tak jsem začal hrát,“ začíná sérii golfových historek herec, mim a bavič Michal Nesvadba.

Bavičem nesmím být
Rád bych byl ve flightu bavičem, svádí mě to, ale nesmím. Už vím, že se při golfu nemluví o byznysu, ale jen o tom malém míči. Hlavně už nechválím ránu, která ještě nedopadla, protože se pak míček odkutálí do překážky a hráč je roztrpčen.

Prudič na greenu
Hrál jsem ve Slavkově s člověkem, kterému jsem vadil svou přítomností. Třeba patoval a stále mě na greenu posouval na různá místa. Byl to prudič a já celý den trpěl. Chtěl jsem dokonce odejít.

Riziková rána vs. Ebenovka
Bohužel jsem palič, který končí v lese a marně se pokouší o záchranu úzkým průzorem mezi stromy směrem na green. Taktik je Marek, který hraje tzv. Ebenovu přihrávku, což je úder z lesa na fairway směrem dozadu. To trpím. Mně se spíše líbí ta štěrbina mezi stromy.

Promarněná šance
Na Novém Zélandu mají u motorestu velkou ceduli s nápisem »Pět tisíc dolarů za hole-in-one«. Asi sto dvacet metrů od pobřeží je malý ostrůvek s greenem a za malý poplatek můžete zkusit zahrát eso. Přijel jsem tam bohužel zrovna ve chvíli, kdy potápěč lovil míčky ze dna.

Sebrali mi míč
Na tuniském ostrově Djerba jsem málem trefil chlapa. Celý flight byl v lese a nebyly vidět ani jejich bagy. Vyšli v momentě mého úderu a míč přistál těsně u jednoho z bagů. Byl jsem v šoku. Skončilo to tím, že mi sebrali míč a v klubovně na mě dělali ty, ty, ty.

.