Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

NEMOCNÉHO WOODSE NIKDO NEPŘEKONAL

24.03.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Dlouho očekávaný souboj mezi Tigerem Woodsem a Ernie Elsem byl na programu turnaje Bay Hill Invitational. Els propadl, Woods i přes své žaludeční problémy zvítězil. Na evropské tůře zvítězil poprvé ve své kariéře Bradley Dredge na Madeira Island Open.US PGA Tour – Bay Hill Invitational
Bay Hill Club & Lodge, Orlando, Florida

Floridský Bay Hill Golf Course v Orlandu byl původně navržen a vybudován Dickem Wilsonem a Joem Leem v roce 1960. O devět let později koupil tento nádherný resort jeden z nejúspěšnějších golfistů všech dob Arnold Palmer. Ten ho přestavil, přebudoval a od roku 1979 se zde hraje pravidelně US PGA Tour. Když byla mezi profesionály na této tůře provedena anketa nejoblíbenějších turnajů, tak Bay Hill Invitational figuroval mezi prvními pěti.
Je to pravděpodobně také tím, že Arnold Palmer stále zůstává patronem tohoto klání a kdo by si nechtěl zahrát vedle legendy golfových fervejí. Je sice pravda, že Palmer uvažoval o oficiálním zakončení své dlouholeté kariéry právě v tomto roce. Nicméně, když se dozvěděl, že letošní sezóna bude jeho jubilejní padesátou na prestižní US PGA Tour nechal se přemluvit a postavil se na start.

Na loňském Bay Hill Invitational se z vitězství radoval Tiger Woods a dal tak tehdy svým kritikům jasně najevo, že slova o jeho klesající formě jsou lichá. Stal se tak již potřetí za sebou vítězem tohoto klání a tak letošní ročník byl očekáván s nesmírným napětím. Jednak tomu bylo proto, že v případě svého vítězství by se Tiger zapsal do historických tabulek jako teprve třetí muž, kterému se podařilo vyhrát jediný turnaj čtyřikrát za sebou. Těmi dvěma před ním byli Walter Hagen a Gene Sarazen, to však bylo již před dlouhými třiasedmdesáti lety.

Napětí ve vzduchu bylo patrné i proto, že Bay Hill měl být prvním přímým soubojem mezi mužem číslo jedna a mužem číslo dvě světových tabulek ? tedy mezi Tiger Woodsem a Ernie Elsem. Jen několik málo dnů před začátkem turnaje se však Ernie Els uvolňoval z celkového napětí boxováním do vaku a při této činnosti si poranil zápěstí. Zlí jazykové neváhali přispěchat s tvrzením, že Ernie měl na boxovacím pytli připíchnutou fotografii Woodse.
Avšak na startu se samozřejmě objevil.

Také Tiger Woods se nevyhnul zdravotním potížím. Nejprve musel v sobotu se svou švédskou přítelkyní Elin Nordegren do nemocnice. Ta totiž připravila k jídlu nějaké těstoviny a z nich vyplynuly její střevní problémy a dehydratace. Tyto se nevyhnuly ani Tigerovi samotnému, který celé nedělní kolo prožil ve velmi viditelných těžkostech. Několikrát se dokonce musel vzdálit, aby ulevil svému žaludku.

I přesto, nebo právě proto hrál na jistotu. Po turnaji k tomu řekl: „Viděl jsem, že Brad Faxon i ostatní mají těžkosti a nehrají příliš birdie. Proto mně bylo jasné, že mi stačí hrát pary a tím vytvořím tlak na ty ostatní za mnou.“
Tato taktika se mu vyplatila, když počtvrté za sebou zvítězil na tomto turnaji a doslova se protrápil k dalšímu triumfu.
Els nebyl příliš velkou hrozbou, i když svou sílu ukázal především v pátečním kole, kdy zahrál 65 ran. To však bylo od Big Easy-ho vše. Skončil na děleném 38. místě společně s Alexem Čejkou.

O druhé místo se musel podělit Brad Faxon až na poslední jamce díky jeho chybě, když zahrál bogey. Tento jediný úder ho stál plných 189 tisíc dolarů. Společně s ním tento stupínek obsadili také Kenny Perry, Kirk Triplett a Stewart Cink.

Výsledky:
1. Tiger Woods (70-65-66-68) -19
2. Brad Faxon (70-71-65-74) -8
2. Kenny Perry (72-68-69-71) -8
2. Kirk Triplett (73-69-68-70) -8
2. Stewart Cink (69-69-70-72) -8

[Gallery not found]