29.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
Nelly Korda

Nelly Korda

LPGA – Swinging Skirts LPGA Taiwan Championship, Taoyuan, Tajwan (25. -28.10.2018, +8 hodin)

Nelly, mladší ze sester Korda, vyhrála v čínském Taoyuanu na Tajwanu svůj první turnaj LPGA. V závěrečném čtvrtém kole hrála eagle a  dvě birdie, 68 úderů, čtyři pod par. S celkovým skore 67,71,69,68 (-13) dosáhla na první vítězství v nejvyšší ženské světové soutěži – LPGA, do které vstoupila teprve loni. Z Tajwanu si odváží kromě trofeje také odměnu 330.000 dolarů.

„To nejde vyjádřit slovy,“ řekla šťastná Nelly Korda. „Je to jeden z nejkrásnějších dnů v mém životě. Konečně můžu ve svém seznamu zaškrtnou vítězství v turnaji LPGA. Sním o tom od chvíle, kdy jsem začala hrát.“

Druhé místo obsadila Australanka Minjee Lee (-11), třetí skončila Američanka Ryan O´Toole (-10).

Další pozice: 4. Ciganda, Khang (-8), 6. Lydia Ko (-7), 8. JY Ko (-6), 12. Mirim Lee (-3), 18. Ryu (-1), 20. M.Jutanugarn (E), 38. Henderson (+4), 56. Nordqvist (+8), 60. Tseng (+9).

Hrálo se na hřišti Ta Shee Golf & Country s parem 72 a délkou 5.875 metrů. Dotace turnaje je 2,2 milionu dolarů.

Odkazy:  Ta Shee GCC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje