obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Nejlepší a nejhorší hráči golfu ve vedení USA, část 2.

24.02.2016 | Lucie Beranová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Bill Clinton

Bill Clinton

Jízda na koni by mohla být sportem králů, ale golf je bezpochyby sportem prezidentů. Alespoň v Severní Americe. Většina hlav ve vedení USA byli zanícení golfisté, a to včetně Richarda Nixona a Ronalda Reagana, kteří sice nehráli pravidelně, ale i oni si občas udělali cestu na green.

Kromě Jimmyho Cartera, Lyndona Johnsona a Harryho Trumana, kteří preferovali hru pokeru, každý z moderních prezidentů od dob Franklina Delano Roosevelta, hráli golf.

Brady Riggs z Golf Magazinu analyzoval hru amerických prezidentů a určil, kdo z nich byl dobrý golfista, a koho hra naopak stála za nic.

Část 2.

BILL CLINTON

Jak by se dal popsat golfový švih bývalého presidenta Clintona? Zábavný a nebezpečný.

„Začněme s pozitivní stránkou věci. V 69 letech Clinton v sobě má stále velkou flexibilitu a jeho odpal dosahuje slušné rychlosti. Je to velký chlap se sportovním duchem. Rozhodně nepůsobí jako starý muž, kterému táhne na sedmdesát,“ řekl Brady Riggs.

Sledujte způsob, jakým Clinton zvedá zadní nohu. „Je to opravdu dravý pohyb. Bohužel, to není dobré z technického hlediska. Navíc hůl nedrží pevně a levé rameno má otevřené, takže většinou netrefí míček přímo. Také nedokáže udržet rovnováhu během odpalu a na konci se hrozně kymácí,“ analyzuje jeho styl odborník.

Clinton a současný americký prezident Barrack Obama spolu hráli golf v roce 2011 a Clinton poté řekl, že ho Obama porazil „pár odpaly.“ Tak to bývá…

„Vše v Obamově švihu vypadá tak nějak stabilnější než u Clintona, navíc není tak agresivní. Clinton má sice lepší švih a širší rozsah pohybu, ale slabý grip mu moc šancí na vítězství nedává. Obama nehraje tak dlouhé rány jako Bill, ale zase nedělá tolik chyb,“ dodává Riggs.

GEORGE H.W. BUSH

U hry 41. prezidenta Spojených států je vše o rychlosti. „Pokud by každý hrál tak rychle jako prezident Bush, nikdy bychom neviděli delší hru než tři hodiny a třicet minut.“

Zapomeňte na Johna Dalyho, to Bush je typický hráč „Odpal a pohřbi to!“ (byl také pionýrem v dlouhém puttování, ale to je už jiný příběh).

„Bush prostě přijde a napálí to. To je dobrá cesta pro začátečníky, jak se naučit hrát, protože vás to odpoutá od jakýchkoliv myšlenek ve vaší hlavě na techniku. A to je to, co začátečníci většinou potřebují. Odpaluje velice podobným způsobem jako jeho syn stylem prostě „Odpal a nepřemýšlej!“ uvádí Riggs.

 1. část