obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Nejlepší a nejhorší prezidenti golfisti ve vedení USA

21.02.2016 | Lucie Beranová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Barack Obama

Barack Obama

Jízda na koni by mohla být sportem králů, ale golf je bezpochyby sportem prezidentů. Alespoň v Severní Americe. Většina hlav ve vedení USA byli zanícení golfisté a to včetně Richarda Nixona a Ronalda Reagana, kteří sice nehráli pravidelně, ale i oni si občas udělali cestu na green.

Kromě Jimmyho Cartera, Lyndona Johnsona a Harryho Trumana, kteří preferovali hru pokeru, každý z moderních prezidentů od dob Franklina Delano Roosevelta, hráli golf.

Brady Riggs z Golf Magazinu analyzoval hru amerických prezidentů a určil, kdo z nich byl dobrý golfista, a koho hra naopak stála za nic.

Část 1.

BARACK OBAMA

Jedna z krásných věcí na golfu je ta, že lidé odhalují v průběhu hry svou osobnost. Na hřišti není prostor pro skrývání pravého já, což je přesně případ prezidenta Obamy.

„Nejprve se podívejme na jeho postoj, který je velmi dobrý a nejeden začátečník by ho mohl kopírovat. Obama míří přímo na cíl, má dobré a rovné držení těla,“ říká Brady Riggs  a dodává: „A přesně takový druh postoje můžete očekávat od absolventa harvardských práv. Vypadá, že je připraven zahrát dobrý odpal. Jeho hra je kompaktní a opatrná. Obama se snaží kontrolovat každý svůj pohyb a tím eliminovat chyby.“

Podle něj současný americký prezident má velmi dobrý švih, ale… „Legrační na tom je, že i přestože si Obama myslí, že míří na střed, jeho odpal většinou letí do levé strany.“

GEORGE W. BUSH

„George W. Bush má nejlepší prezidentský švih, jaký jsem viděl. Je atletický a má v něm opravdu skvělou rychlost. Je zřejmé, že měl čas pracovat na své hře hodně dlouho.“

Jak by ne, celá Bushova rodina se pohybuje kolem greenu už celé věky.

„Nejlepší na jeho švihu je to, že se Bush nepřestává hýbat. To je něco, co by měli mít začátečníci na paměti při každém odpalu. Moje nejoblíbenější část je Bushova otočka na samém konci švihu. Je to jako, když kovboj otáčí svůj kolt před zasunutím do pouzdra. Zcela zbytečné, ale vypadá to cool,“ analyzuje Brady Riggs.