ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Nejlepší evropské golfistky budou hrát v Česku

06.12.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nejvyšší ženská golfová evropská profesionální série – Ladies European Tour – bude mít v roce 2011 svou zastávku také v České republice. Vůbec poprvé se tedy nejlepší golfistky Evropy představí českým divákům. Stane se tak od 8.-11.září 2011 na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi. Turnaj se bude hrát pod názvem Prague Golf Masters a účast na něm přislíbily ty nejlepší hráčky evropské série.

„Po dlouhých a složitých jednáních, které se točily hlavně kolem termínu turnaje, se nám podařilo domluvit konečné datum,“ objasňoval zákulisí jednání Alex Flanagan z promotérské společnosti Quirit Alfa. „Původně jsme měli dostat termín v červenci, který by však kolidoval s několika dalšími významnými akcemi. Konečné datum na začátku září je dle mého názoru naprosto ideálním pro pořádání takto významného turnaje.“

Těsně před turnajem Prague Golf Masters se totiž koná významný turnaj LET v Rakousku a tak je více než pravděpodobné, že většina z evropské špičky přijede i na premiérový turnaj do České republiky. Celková dotace turnaje bude činit 350.000 Eur a hlavní tváří bude česká hráčka Klára Spilková.

„ Moc se na turnaj těším a ráda bych, kdybych se ho mohla zúčastnit už jako platná hráčka na evropské sérii,“ říkala Klára Spilková těsně před odjezdem do Španělska na kvalifikaci na LET.

„Chtěli bychom, aby se Prague Golf Masters pevně zabydlel v kalendáři ženské evropské Tour,“ pokračoval Alex Flanagan. „Quirit Alfa je promotérem Czech Open, Ladies Slovak Open a teď bychom rádi vytvořili ženského turnaje v České republice. Je to logický krok směrem dopředu a už nyní máme velmi pozitivní ohlasy od našich partnerů.“

Quirit Alfa je promotérskou společností, do jejíhož portfolia patří turnaj Evropské PGA Tour – Czech Open, Ladies Slovak Open v rámci ženské LET a nyní přibude ještě Prague Golf Masters (LET). Quirit Alfa stojí mimo jiné i za kandidaturou České republiky na pořádání Ryder Cupu v roce 2022 a Solheim Cupu v roce 2015.

Vít Koďousek

Počet přečtení: 1 800
Komentáře
 • Josef Ploc napsal:

  MM Německa žen: Češkám se nevedlo

  Od čtvrtka 6. do neděle 9. května se na hřišti Golf Clubu Düsseldorfer v Ratingenu hrálo 69. Mezinárodní mistrovství Německa žen. ČGF nominovala Adélu Cejnarovou, Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou. Privátně startovaly také Kateřina Černá, Denisa Sobotková a Tereza Vavrušková. Z Češek, které prošly cutem, se nejlépe umístila Adéla Cejnarová na děleném 20. místě (+11). Dělená 24. skončila Klára Spilková (+12), dělená 33. Tereza Vavrušková (+14) a dělená 62. Denisa Sobotková (+28). Mezinárodní mistryní Německa se stala Francouzka Lucie Andre (73, 72, 66, 70; -3).

 • Romana napsal:

  To jsem opravdu zvedava,ktera ceska hracka bude vubec trosku konkurovat.Vzdyt zadnou nemame!!!
  Zamyslete se nad sebou a prestante takto snit!!!!

 • TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017