Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nejlepší evropské golfistky budou hrát v Česku

06.12.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Nejvyšší ženská golfová evropská profesionální série – Ladies European Tour – bude mít v roce 2011 svou zastávku také v České republice. Vůbec poprvé se tedy nejlepší golfistky Evropy představí českým divákům. Stane se tak od 8.-11.září 2011 na hřišti Prague City Golf Clubu na Zbraslavi. Turnaj se bude hrát pod názvem Prague Golf Masters a účast na něm přislíbily ty nejlepší hráčky evropské série.

„Po dlouhých a složitých jednáních, které se točily hlavně kolem termínu turnaje, se nám podařilo domluvit konečné datum,“ objasňoval zákulisí jednání Alex Flanagan z promotérské společnosti Quirit Alfa. „Původně jsme měli dostat termín v červenci, který by však kolidoval s několika dalšími významnými akcemi. Konečné datum na začátku září je dle mého názoru naprosto ideálním pro pořádání takto významného turnaje.“

Těsně před turnajem Prague Golf Masters se totiž koná významný turnaj LET v Rakousku a tak je více než pravděpodobné, že většina z evropské špičky přijede i na premiérový turnaj do České republiky. Celková dotace turnaje bude činit 350.000 Eur a hlavní tváří bude česká hráčka Klára Spilková.

„ Moc se na turnaj těším a ráda bych, kdybych se ho mohla zúčastnit už jako platná hráčka na evropské sérii,“ říkala Klára Spilková těsně před odjezdem do Španělska na kvalifikaci na LET.

„Chtěli bychom, aby se Prague Golf Masters pevně zabydlel v kalendáři ženské evropské Tour,“ pokračoval Alex Flanagan. „Quirit Alfa je promotérem Czech Open, Ladies Slovak Open a teď bychom rádi vytvořili ženského turnaje v České republice. Je to logický krok směrem dopředu a už nyní máme velmi pozitivní ohlasy od našich partnerů.“

Quirit Alfa je promotérskou společností, do jejíhož portfolia patří turnaj Evropské PGA Tour – Czech Open, Ladies Slovak Open v rámci ženské LET a nyní přibude ještě Prague Golf Masters (LET). Quirit Alfa stojí mimo jiné i za kandidaturou České republiky na pořádání Ryder Cupu v roce 2022 a Solheim Cupu v roce 2015.

Vít Koďousek