Nejdůležitější moment v kariéře McIlroye na Masters

26.12.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Mohl by být kolaps Roryho McIlroye na Masters stěžejním momentem jeho kariéry? Dokonce důležitějším, než vítězství na U.S. Open? A měl jeho nezdar na Augustě něco společného s rozhodnutím opustit bývalého agenta Chubby Chandlera? McIlroy se ohlédl zpět za svým úžasným rokem 2011.

Mladá naděje se zamyslela nad sérií neštěstí, která ho stála titul. Sám řekl, že pokud by se zmíněné nestalo a vyhrál Masters, nikdy by se toho o sobě tolik nedozvěděl. Také si myslí, že jeho osobní veřejné ztrapnění mohlo hrát roli v rozchodu s jeho manažerem Chubby Chandlerem. Jeho novou agenturou je dublinská Horizon. McIlroy potvrdil, že chtěl mít větší možnost rozhodovat o své kariéře.

„Je pravda, že mě to pomohlo nasměrovat mou kariéru. Po neúspěchu na Masters jsem dostával rady zprava, zleva i ze středu od blízkých lidí i od neznámých, kteří mi jen chtěli nabídnout pomoc. Musel jsem je hodně filtrovat a dělat své vlastní rozhodnutí.“ Někdy si prý připadal, jako když za něj dělají rozhodnutí druzí a chtěl vzít svou kariéru do svých rukou.  V tom mu prý zážitek z Masters velmi pomohl.

Světová trojka také přiznala, že onen zážitek bere jako mezník ve své kariéře, kdy se rozhodoval, jestli půjde špatnou nebo dobrou cestou. Podle výsledků v této sezóně se evidentně vydal cestou úspěchu a jako hráč se stále rozvíjí. Masters pro něj byla trpká prohra, ale naučil se poslouchat sám sebe.


Aneta Zárubová