Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Nejdražší zranění v golfu

15.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods se opět zranil při svém drivu na 12. jamce v nedělním kole turnaje Cadillac Championship. Pár chvil poté podal ruku svým spoluhráčům a odstoupil z turnaje. Je tedy opět mimo hru, kvůli problémům se svou nohou. Phil Mickelson zase trpí artritidou. Dva přední hráči jsou tak v ohrožení, že se jejich jména přidají na dlouhý seznam golfových hvězd, jako Fred Couples a Jose Maria Olazabal, jejichž kariéry skončily kvůli zranění. Zranění ve sportu mění historii, máme pro vás pár případů z golfu, které nebyly výjimkou.

Ben Hogan
I když Hoganova magická sezóna v roce 1953 nastala čtyři roky po jeho automobilové nehodě, zranění, která utrpěl, na něm po fyzické stránce zanechala vážné následky. Hogan byl pak neustále sužován přetrvávajícími obtížemi způsobenými zlomenou klíční kostí, přeraženými žebry, frakturou pánve a poraněním očí a obličeje. Aby toho nebylo málo, utrpěl také ještě frakturu kotníku, při čelní srážce s autobusem. Podvázání jeho dolní duté žíly mu způsobilo chronickou únavu nohou, což ho přimělo k úpravě svého hracího kalendáře a vyškrtání řady turnajů. Už to zdaleka nebyl ten dynamický hráč, jakého obecenstvo znalo zčtyřicátých let minulého století, v tom období podával své nejlepší výkony. Hogan se pak musel více zaměřit na přesnost. Pak už žádný major nevyhrál, není pochyb, že byl okraden o svou sílu, výdrž a ještě lepší záznam v golfové historii.

Lee Trevino
I když se nikdy neřadil mezi dlouhé hráče, Trevino se svým robustním atletickým tělem, které do švihu dostalo obrovskou rychlost, vyhrál pět majorů. V roce 1975 ho ale na turnaji Western Open zasáhl blesk a jeho záda a nohy byly permanentně oslabené. Tato událost způsobila ztrátu jeho rychlosti a zásadně ovlivnila jeho švih. Podstoupil několik operací krku, ale nakonec stejně připustil, že už nikdy nebyl stejný, jako před nešťastnou událostí. Jeho kompromis se podobal tomu od Bena Hogana, hodně se tedy zpřesnil a také pracoval na course managementu. Na PGA Tour i po zásahu bleskem, vyhrál ještě osm titulů.

Paul Azinger
Azinger sám sebe v roce 1993 označoval za nejsebejistějšího hráče v historii. V tomto roce také vyhrál svůj první major, turnaj PGA Championship. Byla to jeho jedenáctá výhra. Při hře ho, čím dál tím více trápila bolest pravého ramene. Teprve později jistil, že tato bolest byla způsobena druhem rakoviny. Azinger podstoupil šestiměsíční chemoterapii a pětitýdenní radiaci. Po návratu na PGA Tour ke konci roku 1994, věděl, že co se týče soutěživosti, ho něco opustilo. Opět vyhrát na PGA Tour se mu podařilo až v roce 2000.

 

 

Aneta Zárubová