Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nejdelší hřiště světa, neuvěřitelných 1365 kilometrů, má být překonáno pěšky

14.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

nullarbor linksSe svými 1365 kilometry je hřiště Nullarbor links v Austrálii nejdelším hřištěm na světě a brzy bude nejspíš poprvé v historii překonáno pěšky.

Cindy a Brian Bushfieldovi se rozhodli zvládnout neuvěřitelných 1365 kilometrů rozlehlého hřiště po svých.

Chce to velkou dávku odhodlání a odvahy, ale manželé vše dělají pro dobrou věc. Výtěžek z jejich výpravy půjde na konto Royal Flying Doctor Service, tzv. Létající doktory, což je v Austrálii jediná organizace, která umožňuje rychlou lékařskou pomoc na velké vzdálenosti, které často lidi oddělují od civilizace.

Dvojice odvážlivců počítá, že jim potrvá 42 dnů, než celé hřiště zahrají. Začnou v pondělí 15. března 2010 v Ceduně a jejich mise skončí na začátku dubna v Kalgoorlie.

Manželé také musejí počítat s extrémními podmínkami, které v oblasti panují. Neskutečné vedro, miliony much, divoká zvířata, ale i obyčejné vyčerpání jim budou nejspíš dělat stálou společnost. Jejich tzv. „Nullywalk” také podporuje zdravý a aktivní životní styl, v což organizace Royal Flying Doctor Service věří. Organizace doufá, že odvážným kouskem odhodlaných manželů na sebe upoutá trochu pozornosti.
Jak vypadá jejich plán?

Po prvním týdnu budou mít v nohou již 474 km a odehráno prvních 5 jamek. V druhém týdnu stihnou zahrát jamky č. 6 -11, po 10. jamce za sebou budou mít přibližně polovinu cesty. Třetí týden dojdou k jamce č. 12 a ve čtvrtém budou již odpalovat na 16. jamce. V posledním týdnu pak před sebou budou mít dvě poslední jamky.
Oficiální stránky hřiště

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová