Nejdelší hřiště světa, neuvěřitelných 1365 kilometrů, má být překonáno pěšky

14.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

nullarbor linksSe svými 1365 kilometry je hřiště Nullarbor links v Austrálii nejdelším hřištěm na světě a brzy bude nejspíš poprvé v historii překonáno pěšky.

Cindy a Brian Bushfieldovi se rozhodli zvládnout neuvěřitelných 1365 kilometrů rozlehlého hřiště po svých.

Chce to velkou dávku odhodlání a odvahy, ale manželé vše dělají pro dobrou věc. Výtěžek z jejich výpravy půjde na konto Royal Flying Doctor Service, tzv. Létající doktory, což je v Austrálii jediná organizace, která umožňuje rychlou lékařskou pomoc na velké vzdálenosti, které často lidi oddělují od civilizace.

Dvojice odvážlivců počítá, že jim potrvá 42 dnů, než celé hřiště zahrají. Začnou v pondělí 15. března 2010 v Ceduně a jejich mise skončí na začátku dubna v Kalgoorlie.

Manželé také musejí počítat s extrémními podmínkami, které v oblasti panují. Neskutečné vedro, miliony much, divoká zvířata, ale i obyčejné vyčerpání jim budou nejspíš dělat stálou společnost. Jejich tzv. „Nullywalk” také podporuje zdravý a aktivní životní styl, v což organizace Royal Flying Doctor Service věří. Organizace doufá, že odvážným kouskem odhodlaných manželů na sebe upoutá trochu pozornosti.
Jak vypadá jejich plán?

Po prvním týdnu budou mít v nohou již 474 km a odehráno prvních 5 jamek. V druhém týdnu stihnou zahrát jamky č. 6 -11, po 10. jamce za sebou budou mít přibližně polovinu cesty. Třetí týden dojdou k jamce č. 12 a ve čtvrtém budou již odpalovat na 16. jamce. V posledním týdnu pak před sebou budou mít dvě poslední jamky.
Oficiální stránky hřiště

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová