ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Nechte na hlavě, klobouk i čepici

08.07.2014 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Drtivá většina golfistů v dnešní době používá k ochraně hlavy klasickou kšiltovku, malé procento preferuje kšilty. Občas je ale na hřišti k vidění i jiný druh pokrývky. Třeba klobouk, nebo dokonce turban.

Kšilt používá profesionál Jiří Seifert. Jaký je vlastně rozdíl oproti čepici? „Kšilt nosím především v létě. Není to jen kvůli vlasům, těch mám naštěstí stále hodně, ale připadá mi to lepší,“ nedokáže přesně popsat důvod Seifert. I on ale na jaře a na podzim používá čepici. „Je to kvůli chladnému počasí. Aby mně prostě nebyla zima,“ zdůvodňuje.

Největší kšilt ze všech profesionálních a zřejmě i amatérských hráčů má Stuart Appleby, na paty mu v tomto ohledu šlapou Bubba Watson, Kenny Perry, Luke Donald a Brandt Snedeker. Kšilty používají i Ian Poulter, Colin Montgomerie, Davis Love III, Fred Couples, Vijay Singh, K. J. Choi, Ken Duke, Mark O´Meara a tu a tam v létě i Phil Mickelson.

Klobouky jsou vhodné především do deště. Jejich velkým propagátorem byl Jesper Parnevik, který ale nosil spíše apartní klobouček do pohody. Ano, je to ten Parnevik, který se také proslavil zvednutým kšiltem u čepice. Prostě originál každým coulem. Speciální klobouk míval i Šingo Katajama a také uznávaný trenér David Leadbetter.

Dlouhé sezony se na PGA Tour chránil kloboukem Rory Sabbatini. Bojoval s rakovinou kůže, ale ze dne na den ho přestal nosit. Důvod nikomu nesdělil. Slamák používá Briny Baird a samozřejmě Velký bílý žralok Greg Norman, který je sám navrhuje a prodává.

Není bez zajímavosti, že klobouky rády nosily i Caroline Wozniacki, donedávna snoubenka Roryho McIlroye, a Lindsey Vonn, současná partnerka Tigera Woodse. Tiger sám používal klobouk ještě jako amatér. Měl ho na hlavě i při jednom triumfu na US Junior Amateur Championship.

Bekovky à la Payne Stewart se už nenosí. Občas po nějaké sáhne Pádraig Harrington a nejlepší golfista v šoubyznysu Justin Timberlake. V minulosti se jí nebránil ani zmíněný Poulter. Něco mezi čepicí a bekovkou občas ze šatníku vytáhnou Michelle Wie a Christina Kim.

Nezvyklý turban nosí při golfu snad jen Sujjan Singh. Jeho manželka, bývalá nejlepší indická hráčka Irina Brar, ale nosí obligátní »bejzbolku«. Mimochodem, Singh je renesanční člověk – hraje na bicí v kapele s dalším profesionálem Baazem Mannem.

Turban nosí i Amritinder Singh, což není nikdo jiný než osobní trenér již známého profesionála Jeeva Milkhy Singha. Ale pozor, ve všech třech případech jde pouze o shodu příjmení.

Jako jediný ze světové špičky hraje bez pokrývky hlavy Robert Rock. Na fotografii z Madrid Masters 2008 má ještě kšilt, od té doby neměl na kštici nic. Údajně mu několikrát nabízeli velké peníze, aby na čepici, kšiltu nebo klobouku nosil logo jednoho významného sponzora, ale profesionál zatím vždy odolal. Pokazilo by mu to jeho dokonalý účes?

.

Počet přečtení: 1 695
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017