Návrat legendy: Tiger Woods je připravený

07.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Poté co Tiger Woods na svých stránkách potvrdil, že se zúčastní Masters, všichni netrpělivě očekávají, jaké výkony nejúspěšnější golfista všech dob předvede. A nic nemění na tom, že kdysi golfová jednička klesla v žebříčku světových hráčů na 111. místo.

Woods přijel do Augusty už v pondělí ráno a hned se svým caddy Joem LaCavou (kterého kdysi odloudil od Dustina Johsona) vyrazil na hřiště.

„Je pro mě hrozně důležité, že jsem opět na Masters. Těším se na ten adrenalin, až turnaj začne a jsem rád, že se mi dostává obrovská podpora od fanoušků,“ uvedl Woods, který vyhrál Masters čtyřikrát, naposledy v roce 2005.

Na hřišti v Augustě působil na začátku týdne uvolněně a přiznal, že má v plánu Masters úspěšně dokončit. Analytici ale tvrdí, že Woods má velký problém s krátkou hrou. „Není tak přesný v chippování, jako kdysi býval. A na tom by mohl pohořet,“ řekl jeden z odborníků pro Daily Mail.

Čtrnáctinásobný major vítěz s tímto názorem ale nesouhlasí. “Chipping mám v pohodě. Na Floridě jsem vyzkoušel spoustu holí a myslím, že jsem pro Master zvolil ty správné. V tom, jak udeříte do míčku je totiž obrovský rozdíl, který na turnaji může být naprosto zásadní,“ řekl Tiger Woods pro Examiner.

„Je to kompletní proces. A já si věřím. Zlepšil jsem se a konečně cítím, že jsem opět ve formě, kdy zase můžu vyhrávat,“ dodal nejmladší golfista, který kdy dosáhl kariérového Grand Slamu.

Profesionál Mark O’Meara, který vyhrál v roce 1998 Masters i Open věří, že Woods dokáže v prvním majoru této sezóny uspět: “ Jestli o tom klukovi můžu něco říct, tak je to, že Tigera Woodse nikdy nepodceňujte! Je skvělé, že přijel do Augusty. Viděl jsem, jak hraje a můžu prohlásit, že jeho puttování vypadá o hodně lépe než na začátku roku. Woods na sobě dost zapracoval,“ dodal o´Meara.

“Na Tigera je vyvíjen velký tlak, takže myslím, že ve čtvrtek bude v úvodním kole hodně nervózní, ale brzy se srovná,“ je přesvědčený Mark O’Meara.

Jeden z přihlížejících natočil v Augustě , jak Woods trénuje. Video sice není v moc dobrém stavu, ale pro představu, jak je na tom golfová legenda dnes, stačí.

 

Kdo ale oblékne zelené sako, bude jasné až v neděli.

Odkazy:

PGA Tour

Masters

Tiger Woods na Masters