Naši profesionálové se neztratili

13.12.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Český team profesionálních golfistů ve složení – Petr Mrůzek, Petr Štrougal a Jan Juhaniak obsadil na Mistrovství Evropy družstev, pořádané PGA Europe ve Španělsku příjemné 13 místo. Turnaj se z původního záměru hrát na čtyři kola odehrál pouze dvoukolově. I když po uplynulých ročnících, kdy se jednotlivá kola rušila kvůli počasí, bylo celý týden nádherně slunečno a byl veliký předpoklad, že turnaj nemůže mít trhliny, provázely ho již od středy demonstrace bývalých zaměstnanců místní hotelové sítě. Ty znemožnily tento turnaj odehrát na původně plánovaném Atalaya Golf & Country Club na 4 kola a byl operativně přemístěn na jedno z nejtěžších hřišť ve Španělsku The San Roque Club a z časových důvodů odehrán jen na dvě kola.
Naši reprezentanti, které ve Španělsku doprovázeli president PGA C pan Petr Nitra a nehrající kapitán pan Oldřich Nechanický, byli po pátečním prvním kole na vynikajícím 6. místě s výsledky – Petr Mrůzek-73, Petr Štrougal-74 a Jan Juhaniak.-76.
V sobotu, kdy se z finále turnaje stala větrná loterie, si náš team neudržel pozice z prvního kola a na hřišti, které se zdobí téměř neuvěřitelnými 300 bunkery, se nakonec posunul na konečné 13. místo s výsledkem 300 ran po dvou kolech, t.j. 12 nad par. Turnaj vyhráli neuvěřitelným výsledkem 282 ran, tj. 6 pod par Angličané.Druzí byli reprezentanti Rakouska a na třetím místě reprezentanti Německa shodným výsledkem 291 ran, tj. 3 nad par.
Turnaje se zůčastnilo celkem 21 družstev z Evropy a pro českou reprezentaci to znamená výrazný posun po loňském neúspěchu.