Naši na Volvo World Challenge v JAR

31.01.2012 | | publikováno v rubrice Novinky

od 17.1. do 22.1. 2012 se uskutečnilo světové finále Volvo World Golf Challenge v Jihoafrické republice ve městě George. Město leží cca hodinu letu z Cap Townu ( 420 km) na východ na břehu Indického oceánu. Finále předcházely kvalifikační turnaje ve 24 zemích světa, které vrcholily v každé zemi národním finálem. Vítěz národního finále pak reprezentoval svoji zem. Za ČR jsem měl tu čest startovat já.
Ve stejnou dobu 19.1. – 22.1. se ve stejném GC Francourt hrál Volvo Golf Champions, turnaj v sérii European Tour. Na startovní listině nechyběla slavná jména, jako Ernie Els, Charl Schwartzel, Darren Clarke, Robert Karlsson, Pablo Larrazábal, Retief Goosen, Paul Lawrie, Thomas Björn, Miguel Angel Jiménez, Jozé María Olazábal, Colin Montgomerie, Padraig Harrington, Louis Oosthuizen, Branden Grace, Nicolas Colsaerts a mnoho dalších.

Náš pobytový program byl velmi náročný, ihned po příletu jsme se ubytovali a někteří šli hrát tréninkovou rundu. Ti méně štastnější, ke kterým jsem bohužel patřil i já, jsme si jen prohlédli hřiště bez holí, ty přišly až pozdě odpoledne následujícím letadlem. Ve středu a ve čtvrtek jsme hráli dvě kola na hřišti Montagu.  V areálu se nacházela ještě dvě hřiště, Outeniqua a mistrovský Links, na kterém hráli profesionálové.

Hráli jsme stableford, bohužel mnozí ze zadrženým hdc a tak mých 24 a 30 bodů stačilo jen na 29 místo. Vítěz měl 82 bodů po dvou kolech. Na hřišti, které hrál poprvé v životě, to byl obdivuhodný výkon.

Po prvním dni jsme byli na společné safari, zejména večeře v přírodě u ohně byla velmi romantická. Po druhém kole následoval večer s několika profíky a vyhlášení, kde se prvních 18 hráčů mohlo zúčastnit pátečního kola s profíky.
Ostatní dostali VIP vstupenky a mohli se jít dívat, navštívit všechny prostory, kde se pohybovali i hráči a měli možnost s nimi hovořit. Večer pak bylo slavnostní vyhlášení a skvělý raut. V sobotu jsmě měli opět na výběr, mohli jsme sledovat hru profíků, tentokrát již bez amaterů, nebo jet na ochutnávku vín Ernieho Else, a nebo si jít zahrát na jedno ze dvou hřišť. V neděli pak opět hra nebo rekreace u poolu a odpoledne již odlet.

Po celou dobu pobytu byla pro nás k dispozici Taylor Made Academy, kde nám ve 30 minutách změřili švih a doporučili délku, tvrdost šaftu a vše potřebné pro naši hru. Volvo pro nás připravilo nádherné zážitky. Díky.