Naši na ME družstev dorostenců 2012 – Češi 13., Češky 11. místo

13.07.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Sobota – 5. den
Čeští dorostenci zvítězili na Dánskem a získali 13. místo, které je poslední postupové na příští mistrovství.  Body přinesli Štrouf s Vaidišem ve čtyřhře a Novák s Pokorným v singlech.
Mistry Evropy se stali Švédové, kteří ve finále porazili Italy.

České dorostenky zvítězily na Finkami 3/2 a získaly konečné 11. místo.Vítězné body donesly Baková se Šteindlerovou ve čtyřhre a Luňáčková s Vlašínovou v singlech.
Mistryněmi Evropy se staly Švédky, které ve finále porazily Španělky.

Pátek – 4. den
Čeští dorostenci dnes porazili Švýcarsko 3/2. Body přinesli Štrouf s Vaidišem ze čtyřhry a Zach s Novákem v singlech.  O 13. místo budou hrát s Dánskem.
Třinácté místo je poslední postupové do příštího Mistrovství. Loni jsme boj o něj prohráli se Skotskem a dorostenci museli projít kvalifkací.

České dorostenky prohrály s Belgií 3/2 a budou bojovat o 11. místo s Finkami.  Body získaly Barbora Baková a Kateřina Vlašínová.

Čtvrtek – 3. den
Češi prohráli první zápas s Rakouskem těsně 3/2. Body přinesli Šimon Zach a Vítek Novák. V dalším zápase flightu B na ně čeká tým švýcarska.
Češky porazily Skotsko 3/2 a v semifinále flightu B na ně čeká Belgie.

 

Středa – 2. den
Ani jeden český tým se nedostal do prvního flightu (do 8. místa). Čeští dorostenci skončili v kvalifikaci na 14. děleném místě (+60). Zach 73, Lébl 75,Novák 79, Vaidiš 79, Pokorný 80, Štrouf 81. V kvalifikaci byli nejlepší  Italové +12.
Naši chlapci budou v druhém flightu jamkovky mít jako prvního soupeře Rakousko.
České dorostenky skončily v kvalifikaci na 11. děleném místě (+32). M. Luňáčková 73, Baková 74, Kaminská 76, Krásová 78, Šteindlerová 79, Vlašínová 80. V kvalifikaci byly nejlepší Angličanky(-35).

Úterý – první den
Dorostenci jsou po prvním kole na 13. místě (+24).  Lébl 73, Novák 73, Pokorný 74, Štrouf 74, Vaidiš 80, Zach 80. Vedou Italové -1.
Dorostenky jsou po prvním kole na 12. místě (+12) .  Luňáčková M.  73, Šteindlerová 74, Baková 75, Kaminská 75, Vlašínová 75, Krásová 78. Vedou Angličanky -22.


Amatérské mistrovství Evropy dorostenců  se koná od 10. do 14. července.   Chlapci hrají ve švédském Lidingö u Stokholum, dívky v německém St. Leon-Rot.
Česká golfová federace vyslala na mistrovtsví družstvo dorostenců ve složení Václav Lébl, Vítek Novák, Jakub Pokorný, David Štrouf, Oliver Vaidiš a Šimon Zach. Dorostence vede národní kouč Keith Wiliams.
Družstvo dorostenek má složení Barbora Baková, Klára Kaminská, Kateřina Krásová, Marie Luňáčková, Johanka Šteindlerová a Kateřina Vlašínová. Doprovází je kapitánka Martina Dorníková a kouč Jiří Němeček.

Loni se ME dorostenců konalo u nás na Zbraslavi. Zvítězili Španělé a  naši chlapci skončili na 14. místě. Loňské mistrovství dorostenek se konalo na Sardinii v Is Molas, bez účasti českého družstva.

 

Odkazy: … ME dorostencůME  dorostenek GK Lidingö …. Hřiště na satelitní mapěGC St. Leon-Rot … Hřiště na satelitní mapě