Naši amatéři v Evropě – 51. Růžičková, 140. Nový.

25.12.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Evropská golfová asociace vydala konečné žebříčky evropských amatérů pro rok 2007. Nejlepšími amatéry jsou Němka Sandra Gal a Angličan Daniel Wilett. Z našich se nejlépe umístili Kateřina Růžičková na 51. místě ženského žebříčku a Marek Nový na 140. místě mužského.

Mužský žebříček je vytvořen výtahem evropských hráčů ze Světového amatérského žebříčku (WAGR), který vede Royal & Ancient StAndrews. Pořadí je určováno podle průměru výsledků v započítávaných turnajích v průběžném období předchozích 52 týdnů. Do kalendáře turnajů WAGR bylo zařazeno i Mezinárodní mistrovství ČR v Cihelnách.
Tři nejlepší Evropané jsou Angličané. První je Angličan Daniel Wilett, který je zároveň na druhém místě světového žebříčku. Druhým je John Parry, třetím David Horsey.

Z našich hráčů se nejlépe umístil Marek Nový na 140. místě, který nasbíral nejvíce bodů na MMČR v Cihelnách, na Tour School Stage v Bogognu, na mistrovství Rakouska a ve Skotsku.
Dalším Čechem, který se vešel do prvních dvou set hráčů evropského žebříčku je Stanislav Matuš na 180. místě. Body získal za mistrovské tituly Polska a Slovenska, a za 30. místo na Mistrovství Evropy.

Ženský žebříček je vytvořen z akcí z kalendáře EGA v Evropě. Turnaje jsou zařazeny do dvou kategorií. V první kategorii, kde je za vítězství 100 bodů, jsou mistrovství Velké Británie, Španělska a Mistrovství Evropy. Ve třetí kategorii je za vítězství 60 bodu. Do této kategorie byla zařazena ženská část Mistrovství ČR v Cihelnách. Vítězce Sandře Gal přinesla 60 bodů z celkového počtu 315.
Nejlepší evropskou amatérkou se stala Mezinárodní mistryně ČR 2007 Sandra Gal. Druhá se umístila Švédka Anna Nordquist (282,5 bodu), třetí Španělka Carlota Ciganda (277,5 bodu).
Loňská Mezinárodní mistryně ČR Rakušanka Stefanie Endstrasser se umístila na 33. místě.

Naše nejlepší hráčka Kateřina Růžičková se umístila na 51. místě, se ziskem 93,5 bodu. Body získala za 3.místo na MM Rakouska (40), za 6. místo na MMČR v Cihelnách (30) a za 15. místo na Mistrovství Evropy (18,5).