Naši amatéři na světovém žebříčku 2011

31.12.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Světový amatérský žebříček WAGR (World Amateur Golf Ranking) je od letošního února pro muže i ženy veden  autoritou R&A St Andrew ve Skotsku. Kvůli novému celosvětovému žebříčku WAGR byla kvalifikace na české jamkové mistrovství prodloužena na dvě kola, aby výsledky byly do žebříčku započteny.
Z českých amatérských hráčů si ve světě vedou nejlépe David Procházka (299. místo) a Kateřina Růžičková (37. místo).  Světovému žebříčku vévodí Američan Patrick Cantlay a Novozélanďanka Lydia Ko.
EGA stále vede evropský ženský žebříček, ve kterém se do první padesátky vešly Kateřina Růžičková na krásném 12. místě a Karolína Vlčková na neméně pěkném 47. místě.

WAGR  ukazuje na zlepšení pozic mužského golfu oproti loňsku. Potěšující jsou vstup Davida Procházky mezi nejlepších 300 světových amatérů, vstup Ondry Liesera do první tisícovky a razantní nástup Šimona Zacha tamtéž.
Světový žebříček žen amatérek má premiéru, do loňska nebyl veden.
Pro porovnání jsme do letošního žebříčku mužů zařadili loňské pozice, včetně Čechoslováka Štefana Páleníka, který je ve WAGR veden jako slovenský hráč.  Hvězdička znamená, že hráč loni v žebříčku nebyl.

Odkazy: …..WAGR …… LEAR …..  R&A St Andrews ….. USGA …. EGA

Z archivu Golf.cz:
Naši amatéři na světových žebříčcích 2010

.