Naše ženy na MM Francie

12.10.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kateřina Krásová

Mezinárodní mistrovství Francie žen, Mortefontaine, Francie
(11. – 13.10.2013, bez časového posunu)

Neděle – 3. a 4. kolo
Kateřina Krásová neudržela vysoko nasazenou laťku z prvních dvou kol. V nedělním dvojkole hrála nejdříve 78 ran, pak se sice zlepšila na 73 ran, stačilo to však už jenom na 18. místo (+5). Kateřina Vlašínová hrála poslední dvě kola 76 a 73 a umístila se na konečném 25. místě (+9). 
Mistrovský titul zůstal ve Francii. Zvítězila Francouzka Mathilda Cappeliez (-7). V poháru národů Zvítězila Francie. Češky skončily páté.

Sobota – 2. kolo
Naše tři děvčata se ve druhém kole všechna zlepšila. Kateřina Krásová je stále nejlépe a velmi dobře umístěnou Češkou. Hrála 71 ran, jednu pod par, a je na šestém místě (-1), čtyři rány od čela turnaje. Kateřina Vlašínová (+4) se zlepšila o dvě rány, je na 33. místě a prošla do zítřejších dvou kol.
Přestože se podstatně zlepšila i Michaela Fabiánková, hrála o šest úderů lépe oproti pátku, nemá s celkovým skóre +12  šanci na postup do dalších kol.
O vedení (-5) se dělí domácí hráčky Mathilda Cappelie a Chlóe Salort. Dánka Nanna Madsen  (-3) se odsunula na 3. pozici.

„Kateřina hraje dobře, jsem spokojen,“ řekl nám její trenér Pavel Nič. „V poslední době jsme pracovali na zdokonalení švihové roviny. Katka se prodloužila a zpřesnila. Držím jí palce do dalších kol. Zítra to bude náročné, bude hrát dvě kola. Doufám, že bude mít počasí,“ doplnil Nič.

 

Kateřina Krásová

Pátek – 1. kolo
Z Češek se nejlépe uvedla  Kateřina Krásová, která se čtyřmi birdie a čtyřmi bogey hrála 72 úderů (E) a je na 18. místě. Kateřina Vlašínová hrála o tři údery víc a figuruje na 54. místě. Michaela Fabiánková donesla 81 úderů (+9) a je na 88. pozici. Vede Dánka Nanna Madsen Koerstz před Francouzkou Chlóe Salort a Finkou Kristou Baker, všechny se skóre -5.
V poháru národů vede Francie 2 před Francií 1 a Finskem 2. Češky jsou na 5. místě.

 

České amatérské hráčky Michaela Fabiánková, Kateřina Krásová a Kateřina Vlašínová se individuálně a na své náklady účastní Mezinárodního mistrovství Francie.
Mistrovství se odehrává na hřišti Morfontaine, které leží asi padesát kilometrů severně od Paříže. Hraje se na par 72. Čtyřkolové mistrovství  je třídenní, poslední den odehrají ženy dvě osmnáctky. Po dvou kolech je cut pro 36 hráček a dělená místa. Z nejlepších výsledků prvních dvou kol se bude vyhodnocovat Pohár národů.

Výsledky

Odkazy: … Golf de MorfontaineHřište na satelitní mapěStránky turnaje


.