Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Naše ženy na Ladies European Tour – předkvalifikace Bologna – den druhý

18.10.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Druhým kolem pokračovala předkvalifikace na příští ročník Ladies European Tour v klubu Le Fonti, v italské Bologni. Další a další hráčky mají mínusové skore a do paru hřiště se vešlo přes třicet hráček. Naše dívky hrají dobře, ale jenom dobře nestačí. Naprosto identické výsledky, tedy třikrát birdie, třikrát bogey a jedno double-bogey, zahrála Jana Peterková ve druhém kole. Jenže jeden par proti kolu prvnímu vyměnila za double-par (jamka č.9, par 3, 140m) a bylo z toho 77, celkem tedy +7 a dělené 78.místo společně s Kanaďankou Annie Mallory. Ostatní tři hráčky zahrály naprosto identické výsledky jako v prvním kole.
Mašínová s Curry Bartoňovou jsou na 55. místě, Nechanická na 69. pozici.

Postupová místa, kterých je pouze 25, se našim ženám vzdalují. Zuzana Mašínová, Edita Nechanická a Emily Cury-Bartoňová hrály druhé kolo jako podle zrcadla. Všechny tři přinesly naprosto stejné výsledky, jako v kole prvním, jen v jiné skladbě dílčích výsledků . Zuzana Mašínová si odpustila „dabláč“ a ke čtrnácti parům přidala birdie (1) a tři bogey. Emily výsledek naprosto dokonale „obšlehla“. Když své dva berdíky a čtyři bogey pouze zahrála na jiných jamkách, než ve středu. To samé zahrála Edita Nechanická. Po druhém kole jsou tedy Zuzka a Emily s výsledkem 148 ran na dělené 55.pozici a Edita (150) na 69.dělené pozici.

– Edita Nechanická se po prvním kole svěřila: „Hřiště je absolutně perfektně připraveno. Počasí nám hodně přeje a uvidíme, jestli vyjde předpověď která říká, že by se mělo kazit. Nakonec bude postupovat 25 hráček. Budu se muset hodně snažit, abych se do cutu vešla.“

– Zuzana Mašínová se svojí spoluhráčkou byly napomínány pro pomalou hru. Oficial jim oznámil, že mají tři minuty zpoždění těsně před drivy na odpališti. Sice tak (samozřejmě) neporušil žádné pravidlo, ale tento mírně řečeno nelidský přístup, myšleno tím, že nepočkal, až odehrají drivy a neřekl jim to až po nich, byl zcela určitě důvodem následující Zuzaniny chyby, která znamenala zásah vodní překážky. Ale i s takovými situacemi a tlakem budou muset naše hráčky a hráči na túrách počítat.

Ve vedení je po dvou kolech stále s výsledkem 133 (-11) amatérka Camille Fallay z Francie po kolech 67 a 66. Na druhé dělené místo se ke Caroline Afonso (66+70=136, -8) propracovala Yuki Sakurai, japonská amatérka, díky zlepšení o dvě rány v kole druhém 69+67. Na děleném jedenáctém místě je s výsledkem -4 po dvou kolech také Stephanie Döring (GER), stříbrná hráčka letošního Mezinárodního amatérského mistrovství ČR v Cihelnách. Na 23.děleném místě je pět hráček s celkovým výsledkem -2, na děleném 28.místě pak šest hráček s výsledkem o ránu horším. Teoretické šance na postup do Final Stage se rovnají u našich hráček jejich životnímu výsledku. I ten ale může kdykoliv přijít.

Ve statistikách turnaje je Edita Nechanická v Top10 s počtem odehraných parů (26) na děleném 7.místě a s počtem parů odehraným v řadě za sebou (11) na děleném 5.místě, Zuzana Mašínová s největším počtem parů v jednom kole (14) na děleném 9.místě.
11) na děleném 5.místě, Zuzana Mašínová s největším počtem parů v jednom kole (14) na děleném 9.místě.