obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Naše družstvo mužů postupuje na Mistrovství Evropy

04.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Naše družstvo mužů se zúčastnilo EGA Challenge Trophy Men 2004, které je kvalifikací našeho regionu na Mistrovství Evropy v roce 2005. Kvalifikační tříkolový turnaj se odehrál na hřišti Binowo Park Golf Clubu v polském Štětíně od 30.6. do 4.7.2004. Hřiště má par 72 a délku 6.013 m. Družsvo ČR se umístilo třetí za Rakouskem a Švýcarskem. Turnaje se dále zúčastnily družstva Turecka, Řecka, Polska, Estonska, Chorvatska, Maďarska a Litvy.
Pod vedením hrajícího kapitána Mikuláše Ordnunga a kouče Pavla Niče sen. vyrazili do Polska naši nejlepší muži ve složení Roman Svoboda, Petr Nič, Petr Skopový, Martin Peterka, Petr Němeček a Mikuláš Ordnung. Na Ega Challenge v Binowu exceloval především náš Petr Nič. Jeho výsledek 71,65,67 (-13) byl nejlepší v individuálním hodnocení hráčů před Švýcarem Martinem Römingem (-12) a Rakušanem Florianem Praegantem (-10).
Druhým naším nejlepším hráčem byl Martin Peterka, který s výsledkem -6 obsadil šestou příčku. Pod par se ještě vešel Petr Skopový -3. Z devíti hráčů, kteří dokázali pokořit štětínské hřiště výsledkem se záporným znamínekm byli tři Rakušané, tři Švýcaři a tři naši hráči.
Vítězní Rakušané předběhli švýcarské družstvo o celkově tři rány a naše reprezentanty o osm. Naše drusžtvo zaslouží absolutorium za vynikající výsledek. Sehrálo rovnocennou partii se silnými družstvy Rakouska a Švýcarska našich golfově vyvinutějších evropských sousedů. Pozoruhodný je výsledek Petra Niče, který byl jednoznačně nejlepším hráčem turnaje.

Výsledky:    Družstva    Jednotlivci [Gallery not found]