Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Naše družstvo mužů postupuje na Mistrovství Evropy

04.07.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Naše družstvo mužů se zúčastnilo EGA Challenge Trophy Men 2004, které je kvalifikací našeho regionu na Mistrovství Evropy v roce 2005. Kvalifikační tříkolový turnaj se odehrál na hřišti Binowo Park Golf Clubu v polském Štětíně od 30.6. do 4.7.2004. Hřiště má par 72 a délku 6.013 m. Družsvo ČR se umístilo třetí za Rakouskem a Švýcarskem. Turnaje se dále zúčastnily družstva Turecka, Řecka, Polska, Estonska, Chorvatska, Maďarska a Litvy.
Pod vedením hrajícího kapitána Mikuláše Ordnunga a kouče Pavla Niče sen. vyrazili do Polska naši nejlepší muži ve složení Roman Svoboda, Petr Nič, Petr Skopový, Martin Peterka, Petr Němeček a Mikuláš Ordnung. Na Ega Challenge v Binowu exceloval především náš Petr Nič. Jeho výsledek 71,65,67 (-13) byl nejlepší v individuálním hodnocení hráčů před Švýcarem Martinem Römingem (-12) a Rakušanem Florianem Praegantem (-10).
Druhým naším nejlepším hráčem byl Martin Peterka, který s výsledkem -6 obsadil šestou příčku. Pod par se ještě vešel Petr Skopový -3. Z devíti hráčů, kteří dokázali pokořit štětínské hřiště výsledkem se záporným znamínekm byli tři Rakušané, tři Švýcaři a tři naši hráči.
Vítězní Rakušané předběhli švýcarské družstvo o celkově tři rány a naše reprezentanty o osm. Naše drusžtvo zaslouží absolutorium za vynikající výsledek. Sehrálo rovnocennou partii se silnými družstvy Rakouska a Švýcarska našich golfově vyvinutějších evropských sousedů. Pozoruhodný je výsledek Petra Niče, který byl jednoznačně nejlepším hráčem turnaje.

Výsledky:    Družstva    Jednotlivci [Gallery not found]