Národní mistrovství ČR ve hře na jamky 2013

14.06.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky

Lucie Hinnerová a Šimon Zach

Neděle – finále
Jamkovými mistry České republiky se stali sedmnáctiletý Šimon Zach a třiadvacetiletá Lucie Hinnerová. Zach porazil ve finále Jiřího Kordu 3/2, Hinnerová porazila Marii Luňáčkovou 3/1.  Pro Šimona Zacha je to první “dospělý” titul, Lucie Hinnerová získala titul podruhé za sebou.

“Jsem šťastný. Byl to první cíl letošní sezóny. Jsem rád, že si ho mohu odškrtnout jako “cíl splněn” a budu se připravovat na další turnaje,” uvedl Zach v rozhovoru pro Golf.cz.  “Všichni proti kterým jsem hrál, hráli skvěle,” odpověděl Zach na otázku, který soupeř byl nejtěžší. K vítězství prošel přes Vojtěcha Dostála, Vojtěcha Kostelku, Martina Hromádku, Jakuba Pokorného a ve finále přes Jiřího Kordu.

“Jsem moc ráda, že se mi podařilo obhájit titul.  Nejtěžším soupeřem byla Maruška Luňáčková ve finále, protože hrála fakt dobře a o každý bod jsme se tahaly, ” uvedla pro Golf.cz vítězka Lucie Hinnerová. “Mým nejlepším úderem byl putt do birdie na 17. jamce, kterým jsem zvítězila,” doplnila Hinnerová. Pro druhý titul si došla přes Michaelu Fabiánkovou, Kateřinu Vlašínovou, Kateřinu Slukovou a ve finále přes Marii Luňáčkovou.

“Viděli jsme vynikající mistrovství, přálo mu počasí, viděli jsme skvělé výkony v kvalifikaci, zásluhou Jakuba Pokorného byl vyrovnán rekord hřiště. Vítězové kvalifikace opět nezískali titul, ” uvedl spokojený ředitel mistrovství Luboš Klikar. “Hřiště bylo po všech stránkách férové, ve vynikající kondici, hráči nešetřili chválou. Uspořádat mistrovství ve Slavkově byla vynikající volba, ” doplnil Klikar.

Bronzové medaile si ze Slavkova odvážejí Jakub Pokorný a Kateřina Sluková. Pomyslné bramborové medaile za čtvrtá místa si odvážejí Tomáš Křivanec a Irena Foretová.

Mistrovství navštívil prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš, který se také účastnil závěrečného ceremoniálu vyhlášení výsledků a předání cen.

Konečný pavouk muži:

Konečný pavouk ženy:

Neděle – semifinále
Finále o titul mistrů České republiky si zahrají Šimon Zach s Jřím Kordou a Lucie Hinnerová s Marií Luňáčkovou.
Korda bojoval s Tomášem Křivancem  a po sérii birdie zvítězil  2/1. Zach zdolal v napínavém souboji Jakuba Pokorného až na 18. jamce.
Hinnerová porazila Kateřinu Slukovou 3/1 bude hrát finále s Luňáčkovou, která porazila Ireu Foretovou jednoznačně 5/4.

Sobota – 3. kolo jamkovky
Do semifinále se probojovali Jakub Pokorný, Šimon Zach, Jiří Korda a Tomáš Křivanec.

Sobota – 2. kolo jamkovky
Druhé kolo mužského mistrovství zatím stále probíhá bez překvapení.  Favorité postupují pavoukem a dají se čekat velmi zajímavé čtvrtfinálové souboje.
V ženské soutěži je bleskem z čistého nebe vyřazení  favoritky a předloňské mistryně Karolíny Vlčkové Irenou Foretovou dost jasným poměrem 4/3. Karolína Vlčková tak letos opět potvrdila nepsané pravidlo, že vítěz kvalifikace titul nezíská.

Pátek – 1. kolo jamkovky
V prvním kole jamkovky mužů se žádná velká překvapení neudála, server ČGF uvádí “příběhy” některých zápasů:
“Příběhy dne byly tři – Šimon Zach vyhrál zápas s Vojtěchem Dostálem až na 19. jamce eaglem ze čtyř metrů. Jan Cafourek vedl tři jamky před koncem o dvě, ale nakonec s Martinem Pospíšilem prohrál 1/0. Adam Studený vedl před osmnáctkou o jednu, špatná příhra a špatný čip znamenaly AS po 18 jamkách a na 20. jamce díky birdie vyhrál Adam Volejníček ,” píše Luboš Klikar na federačním webu.

V ženské soutěži naopak nebylo o překvapení nouze. Prvním je vyřazení ostřílených matadorek Kateřiny Krásové a Silvie Dittertové teenagerkami Karolínou Kohoutovou a Kristýnou Frýdlovou. Favoritka Karolína Vlčková si snadno poradila s mladou Michaelou Kulhánkovou, se kterou skončila už na 13. jamce.

Čtvrtek – 2. kolo kvalifikace
Dvoukolová kvalifikace určila 32 mužů a 16 žen do jamkové hry a zároveň přinesla první překvapení. Mnohonásobný mistr České republiky a předloňský jamkový mistr David Procházka do hlavní soutěže nepostoupil. Po výkonu 74,81 (+11) skončil na 37. místě a jeho účast na mistrovství skončila. Dále neprošli ostřílení borci jako Tomáš Vymazal, Adam Rajmont nebo Kevin Dolejš. Za úplný kolaps je možno označit výkon jinak špičkového hráče Davida Štroufa, který výkony 91 a 85 skončil na chvostu výsledkové listiny.
Nejlepší byli Jakub Pokorný a Daniel Suchan (oba -7) před Alešem Kořínkem (-6).

V ženské soutěži byla nejlepší Karolína Vlčková (-2)  před Kateřinou Vlašínovou (-1) a Kateřinou Krásovou (+3).
Zítra začínají jamkové souboje a lze se těšit na zajímavé výsledky.

Mistři 2012 - Lucie Hinnerová a Ondřej Lieser

Národní mistrovství ve hře na jamky se uskuteční od. středy 12. do neděle 16. června 2013 na hřišti GC Austerlitz v moravském Slavkově. Začne dvěma koly kvalifikace, které určí 32 nejlepších mužů a 16 nejlepších žen pro nasazení do pavouka jamkovky. Dvě kola kvalifikace se již druhým rokem hrají proto, aby výsledek mohl být započítán do světového žebříčku WAGR.
Jamkovka je atraktivní formát, kde neplatí papírové předpoklady a kde není nouze o překvapení. Jedno z téměř železných pravidel jamkovky je, že se málokdy stane mistrem vítěz kvalifikace. Výjimkou je Karolína Vlčková, která předloni zvítězila v kvalifikaci a získala i titul.

Bojovat o tituly přijedou přední hráči a hráčky Šimon Zach, Vítek Novák, David Procházka, Martin a Michal Pospíšilové, Daniel Suchan, Jakub Bareš, Milan Vantuch, Václav Lébl, Jiří Korda, Karolína Vlčková,Kateřina Krásová,  Kateřina Vlašínová, Kristýna Pavlíčková, Silvie Dittertová nebo Marie Luňáčková

Mužský titul je volný, Ondřej Lieser přestoupil k profesionálům. Ženský titul bude obhajovat Lucie Hinnerová.

Posledních deset mistrů ČR:

Odkazy: GC Austerlitz Hřiště na satelitní mapě Stránka mistrovství

Z archivu Golf.cz – Mistrovství ČR na jamky: 2012 … 20112010….. 20092008…  200720062005 200420032002200120001999