Národní mistrovství ČR na jamky v Čeladné – vítězí Stanislav a Samková

13.06.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Národní mistrovství České republiky ve hře na jamky se odehrálo od čtvrtka 9. do neděle 12.6. v překrásném golfovém resortu Prosper Golf Clubu Čeladná. Mistrovství sponzoruje společnost Microsoft. Mistry ČR pro rok 2005 se stali Jakub Stanislav a Stanislava Samková. Čtenářům Golf News se omlouváme za možnou chybu ve zprávě. Kvalifikace na rány přinesla několik překvapení. O první se postaral Petr Nič, který kvalifikací málem neprošel. Výkonem 83 ran musel o postup do pavouka bojovat v rozehrávce s dalšími třemi hráči, Holým, Nechanickým a Kamasem. Na štítě nakonec zůstal mladý Tomáš Kamas, který kvalifikací neprošel.

Podobně se v ženské soutěži musela do pavouka probojovávat rozehrávkou Tereza Vavrušková.

Opět se potvrdila stará pravda, že dobré umístění v kvalifikaci štěstí nepřináší. Prvních šest mužů a první čtyři ženy se neprobojovali do semifinále.

Čtvrtek až neděle ráno byly ve znamení vody. Přes neustálý déšť, který znepříjemňoval život hráčům bylo hřiště ve výborném stavu a umožňovalo dobré výkony.

O překvapení nebyla nouze ani v jamkový zápasech. Hned v prvním kole vypadl Ondřej Lébl s Markem Tomanem, Lukáš Lizánek narazil na Jirku Holého a mladý Jan Ryba vyřadil ostříleného Tomáše Polišenského. Předloňskou mistryni Silvii Dittertovou vyřadila v prvním kole jamkovky Tereza Vavrušková.

V druhém kole vyřadil Jakub Stanislav Martina Peterku a pavouk svedl dohromady Romana Svobodu a Petra Niče, který zvítězil 2/1.

Ve finále se sešli Petr Nič s Jakubem Stanislavem. Jakub Stanislav po těžkém boji zvítězil na 20. jamce. Takový výsledek si před zápasem nepředstavoval ani jeden ze soupeřů.

Ženské finále Nechanická – Samková pro sebe rozhodla Stanislava Samková, která tak získala první „velký“ titul.

Velikým úspěchem je čtvrté místo teprve dvanáctileté Jessicy Korda z GC Karlštejn. Tato drobná, stále usměvavá dívenka, jejímž otcem a coachem je známý tenista Petr Korda kráčí mílovými kroky k výšinám golfového mistrovství.