Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Národní mistrovství České republiky na jamky 2009 AON Stach – Kunětická Hora – vítězí Příhoda a Spilková

21.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Martin Příhoda z Royal GC Mariánské Lázně a Klára Spilková z GC Erpet Praha se na Kunětické Hoře stali Národními mistry České republiky ve hře na jamky pro rok 2009. Ve finále porazil Příhoda Jakuba Stanislava 3/2 a Spilková Adélu Cejnarovou 5/4. Třetí místa obsadili Petr Srrýček a Karolína Vlčková.Poprvé v historii českého golfu byla u prvních tří hráčů mužské i ženské kategorie provedena antidopingová kontrola.     

 

Neděle 21.6. – den poslední
Martin Příhoda z Royal GC Mariánské Lázně a Klára Spilková z GC Erpet Praha se na Kunětické Hoře stali Národními mistry České republiky ve hře na jamky pro rok 2009. Martin Příhoda porazil ve finále favorizovaného Jakuba Stanislava 3/2, Klára Spilková svojí klubovou kolegyni a kamrádku Adélu Cejnarovou 5/4. Třetí místa obsadili Petr Srrýček a Karolína Vlčková, Poprvné v historii českého golfu byla u prvních tří hráčů mužské i ženské kategorie provedena antidopingová kontrola.
Vítězství Martina Příhody je sice překvapením, ale Martin se předvedl ve výborné kondici, výborně puttoval a Stanislavovi to tam prostě nepadalo.

Ženská soutěž byla sólem pro rozjetou Kláru Spilkovou. Na osmnáctou jamku došla pouze v prvním kole s výbornou Kristýnou Hostákovou. Další tři soupeřky poslala do klubovny z třináctého nebo čtrnáctého greenu.
Výkon Spilkové není náhodný, Klára je v nejlepší formě. Šestá v Sotogrande, finále jamkovky v Paříži, dorostenceká mistryně Německa a jamková mistryně České republiky, to je na tak mladou hráčku značný úspěch. Přidejme k tomu, že Klára má ve čtrnácti kladný hendikep  +2,5 a můžeme začít mluvit o vycházející hvězdě českého golfu.

Neděle 12:00
Skončily semifinálové boje žen a jednoznačně zvítězilo mládí. Patnáctiletá Adéla Cejnarová porazila Karolínu Vlčkovou 1/0 a čtrnáctilletá Klára Spilková vyprovodila zkušenou Kvídovou bez respektu už na 13.  jamce 7/5. Oběma finalistkám je dohromady 29 let. Obrovskou radost musí mít Karel Vopička, z jehož líhně v GC Erpet Praha obě finalistky pocházejí.
V mužské části semifinále zvítězil Jakub Stanislav nad Petrem Strýčkem 4/2 a Martin Příhoda nad Janem Merglem 5/3.

Finále Národního mistrovství na jamky 2009:
Jakub Stanislav – Martin Příhoda
Adéla Cejnarová – Klára Spilková

O třetí místa se utkají:
Petr Strýček – Jan Mergl
Karolína Vlčková – Petra Kvídová

Sobota 20.6. – den třetí
V sobotu proběhlo 2. a 3. kolo jamkovky mužů a 1. a 2. kolo jamkovky žen. Obě kola byla ve znamení vyřazování favoritů. Opět jsme se přesvědčili, že žádný favorit si v jamkovce nemůže být ničím jistý. Největším překvapením je vyřazení horkého favorita Stanislava Matuše Tomášem Uhrem v druhém kole. Zápas skončil vítězstvím Uhra  až na 19. jamce.  O druhé překvapení se postaral Jakub Švarc, když  vyřadil zkušeného Pavla Kordu 1/0.  V třetím kole  kole jamkovky mužů se už překvapení nekonala. Srýček vyřadil Štroufa, Stanislav Nechanického, Příhoda Uhra a Mergl Švarce. 
Daniel Karnas  byl v druhém kole vyřazen diskvalifikací, když do zápasu se Strýčkem nastoupil na start v nesprávný čas.

Semifinálové dvojice:
Petr Strýček – Jakub Stanislav
Martin Příhoda – Jan Mergl

Strýček i Stanislav jsou zkušení hráči. Papírové předpoklady hovoří pro Jakuba Stanislava. Jeden titul z jamkovky už má, získal  ho před třemi lety v Čeladné. Petr Strýček nebyl dlouho vidět, ale na Kunětické Hoře se představil v dobré formě.
V souboji Příhoda – Mergl nastupují rovnocenní soupeři s rovnými šancemi na vítězství.

V prvním kole jamkovky žen  se udála malá senzace na účet obhajující mistryně Veroniky Holišové.  Vyřadila ji mladinká Adélka Cejnarová, přesvědčivým výsledkem  3/2. 
O druhé překvapení se postarala Edita Urbanová vyřazením jamkové mistryně ČR 2003 Silvie Dittertové 1/0. 
Druhé kolo jamkovky žen okořenila opět  Adéla Cejnarová vyřazením zkušené Denisy Sobotkové 4/2. Vlčková vyřadila Šebestovou, Kvídová Vavruškovou, a Spilková Urbanovou.

Semifinálové dvojice:
Karolína Vlčková – Adéla Cejnarová
Petra Kvídová – Klára Spilková

Oba zápasy budou nesmírně zajímavé. První dvojice bude soubojem mládí. Obě hráčky jsou nadějemi českého golfu, Karolína Vlčková je při svém mládí o něco málo „starší“ a zkušenější.
Druhý souboj bude střetem generací. Petra Kvídová je vynikající hráčka, třináctinásobná mistryně České republiky, z toho třikrát v jamkové hře. Čtrnáctiletá Klára Spilková je výraznou postavou  současného českého ženského golfu, čerstvá dorostenecká mistryně Německa. Do souboje půjde bez respektu a dá se čekat velmi zajímavé utkání.

Pátek, 19.6. – den druhý
První kolo jamkového mistrovství republiky v Kunětické Hoře opět  potvrdilo nepsaná pravidla, že vítěz kvalifikace to nemá lehké a papírové předpoklady nejsou v jamkovce nic platné. Hned v prvním kole vypadl nejlepší hráč kvalifikace David Procházka, který prohrál s Petr Strýčkem na 18. jamce 1/0. Přitom Strýček se do jamkovky nasoukal až v rozehrávce kvalifikace. Zkušeného Honzu  Rybu vyřadil Petr Heider, extrazkušeného Martina Peterku Matyáš Bernat, Vladimíra Velenského David Štrouf, Michala Pospíšila Marek Siwy a Daniela Suchana Patrik Rödel.
V kvalifikaci žen  byla nejlepší Karolína Vlčková, která obešla Kunětickou Horu za 69 ran. Překvapením může být, že do jamkovky nepostoupily Emily Curry Bartoňová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Krásová  a Šideri Váňová. Kateřina Růžičková se šampionátu neúčastní.

Čtvrtek, 18.6. – den první
V kvalifikaci mužů byl nejlepší David Procházka.  O poslední místo v jamkovce sehrálo podle serveru cgf.cz rozehrávku pět hráčů. postoupili tři: Mergl, Studený a Strýček.
V první kole jamkovky se objevila jména hráčů, kteří doposud nepromlouvali do výsledkových listin: Švarc,  Pietschmann,Karnas,  Kojzar, Kořínek,  Bernat. Do jamkové části se naopak nepropracovali Vantuch, Chlebiš, Toman,  Růžička, Dostál,  Čepelák, Býma.
V prvním kole na sebe narazí Procházka se Strýčkem, Stanislav s Juhaniakem nebo Příhoda s Nechanickým,

Národní mistrovství ČR na jamky se uskuteční o víkendu 18.-21.6.2009 ve východočeské Kunětické Hoře.  Mužský titul je k dispozici, loňský šampion Marek Nový  přešel k profesionálům. Ženský titul bude obhajovat ostravská Veronika Holišová. Jamkovým soubojům bude předcházet jedno kolo kvalifikace  na rány, které  určí 32 mužů a 16 žen do pavouka jamkovky.

Ivan Paggio  

pavouk muži

David Procházka Petr Strýček
1/0
Petr Strýček
DQ
Petr Strýček
5/3
 Jakub Stanislav
4/2
 Martin Příhoda
3/2
Petr Strýček
Daniel Karnas Daniel Karnas
4/3
Jiří Kojzar
Petr Heider Petr Heider
5/3
David Štrouf
na 19. jamce
Jan Ryba
Vladimír Velenský David Štrouf
3/2
David Štrouf
Jindřich Heinek Rudolf Nechanický
2/1
Rudolf Nechanický
4/3
Jakub Stanislav
2/1
Rudolf Nechanický
Filip Mrůzek Filip Mrůzek
4/3
Michal Kucharčík
Martin Peterka Matyáš Bernat
na 19. jamce
Jakub Stanislav
5/4
Matyáš Bernat
Jakub Stanislav Jakub Stanislav
2/1
Filip Juhaniak
Stanislav Matuš Stanislav Matuš
2/0
Tomáš Uher
na 19. jamce
Martin Příhoda
4/3
 Martin Příhoda
5/3
Adam Studený
Dominik Pietschmann Tomáš Uher
3/2
Tomáš Uher
Michal Pospíšil Marek Siwy
2/1
Martin Příhoda
6/5
Marek Siwy
Martin Příhoda Martin Příhoda
5/4
Oldřich Nechanický
Ondřej Lieser Jan Mergl
na 20. jamce
Jan Mergl
3/2
Jan Mergl
2/1
Jan Mergl
Daniel Suchan Patrik Rödel
2/1
Patrik Rödel
Jakub Švarc Jakub Švarc
1/0
Jakub Švarc
1/0
Oliver Vaidiš
Pavel Korda Pavel Korda
3/2
Aleš Kořínek

 

 pavouk ženy

 

Karolína Vlčková Karolína Vlčková
5/3
Karolína Vlčková
2/1
Adéla Cejnarová
1/0
 
 Klára
Spilková
5/4

                                                      
                        

Kateřina Proroková
Martina Kodejšová Marie Šebestová
6/5
Marie Šebestová
Veronika Holišová Adéla Cejnarová
3/2
Adéla Cejnarová
4/2
Adéla Cejnarová
Denisa Sobotková Denisa Sobotková
3/2
Denisa Pavlíková
Tereza Vavrušková Tereza Vavrušková
8/6
Petra Kvídová
na 20. jamce
 Klára Spilková
6/5
Marcela Hyková
Petra Kvídová Petra Kvídová
2/1
Lucie Hinnerová
Klára Spilková Klára Spilková
1/0
Klára Spilková
7/5
Kristýna Hostáková
Silvie Dittertová Edita Urbanová
1/0
Edita Urbanová

 

Odkazy: ……  Kvalifikace muži ……. Kvalifikace ženy…… Stránka mistrovství ……. GC Kunětická Hora …….. Česká golfová federace 

Z archivu Golf.cz: … MČR 2008……  MČR 2007MČR 2006MČR 2005 …. MČR 2004MČR 2003MČR 2002MČR 2001MČR 2000MČR 1999

Reportáž z mistrovství                                                         Rozhovor s Klárou Spilkovou

            

 neoznačené foto: Ivan Paggio