Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Národní mistrovství České republiky na jamky 2009 AON Stach – Kunětická Hora – vítězí Příhoda a Spilková

21.06.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky

Martin Příhoda z Royal GC Mariánské Lázně a Klára Spilková z GC Erpet Praha se na Kunětické Hoře stali Národními mistry České republiky ve hře na jamky pro rok 2009. Ve finále porazil Příhoda Jakuba Stanislava 3/2 a Spilková Adélu Cejnarovou 5/4. Třetí místa obsadili Petr Srrýček a Karolína Vlčková.Poprvé v historii českého golfu byla u prvních tří hráčů mužské i ženské kategorie provedena antidopingová kontrola.

Neděle 21.6. – den poslední
Martin Příhoda z Royal GC Mariánské Lázně a Klára Spilková z GC Erpet Praha se na Kunětické Hoře stali Národními mistry České republiky ve hře na jamky pro rok 2009. Martin Příhoda porazil ve finále favorizovaného Jakuba Stanislava 3/2, Klára Spilková svojí klubovou kolegyni a kamrádku Adélu Cejnarovou 5/4. Třetí místa obsadili Petr Srrýček a Karolína Vlčková, Poprvné v historii českého golfu byla u prvních tří hráčů mužské i ženské kategorie provedena antidopingová kontrola.
Vítězství Martina Příhody je sice překvapením, ale Martin se předvedl ve výborné kondici, výborně puttoval a Stanislavovi to tam prostě nepadalo.

Ženská soutěž byla sólem pro rozjetou Kláru Spilkovou. Na osmnáctou jamku došla pouze v prvním kole s výbornou Kristýnou Hostákovou. Další tři soupeřky poslala do klubovny z třináctého nebo čtrnáctého greenu.
Výkon Spilkové není náhodný, Klára je v nejlepší formě. Šestá v Sotogrande, finále jamkovky v Paříži, dorostenceká mistryně Německa a jamková mistryně České republiky, to je na tak mladou hráčku značný úspěch. Přidejme k tomu, že Klára má ve čtrnácti kladný hendikep  +2,5 a můžeme začít mluvit o vycházející hvězdě českého golfu.

Neděle 12:00
Skončily semifinálové boje žen a jednoznačně zvítězilo mládí. Patnáctiletá Adéla Cejnarová porazila Karolínu Vlčkovou 1/0 a čtrnáctilletá Klára Spilková vyprovodila zkušenou Kvídovou bez respektu už na 13.  jamce 7/5. Oběma finalistkám je dohromady 29 let. Obrovskou radost musí mít Karel Vopička, z jehož líhně v GC Erpet Praha obě finalistky pocházejí.
V mužské části semifinále zvítězil Jakub Stanislav nad Petrem Strýčkem 4/2 a Martin Příhoda nad Janem Merglem 5/3.

Sobota 20.6. – den třetí
V sobotu proběhlo 2. a 3. kolo jamkovky mužů a 1. a 2. kolo jamkovky žen. Obě kola byla ve znamení vyřazování favoritů. Opět jsme se přesvědčili, že žádný favorit si v jamkovce nemůže být ničím jistý. Největším překvapením je vyřazení horkého favorita Stanislava Matuše Tomášem Uhrem v druhém kole. Zápas skončil vítězstvím Uhra  až na 19. jamce.  O druhé překvapení se postaral Jakub Švarc, když  vyřadil zkušeného Pavla Kordu 1/0.  V třetím kole  kole jamkovky mužů se už překvapení nekonala. Srýček vyřadil Štroufa, Stanislav Nechanického, Příhoda Uhra a Mergl Švarce.
Daniel Karnas  byl v druhém kole vyřazen diskvalifikací, když do zápasu se Strýčkem nastoupil na start v nesprávný čas.

Semifinálové dvojice:
Petr Strýček – Jakub Stanislav
Martin Příhoda – Jan Mergl

Strýček i Stanislav jsou zkušení hráči. Papírové předpoklady hovoří pro Jakuba Stanislava. Jeden titul z jamkovky už má, získal  ho před třemi lety v Čeladné. Petr Strýček nebyl dlouho vidět, ale na Kunětické Hoře se představil v dobré formě.
V souboji Příhoda – Mergl nastupují rovnocenní soupeři s rovnými šancemi na vítězství.

V prvním kole jamkovky žen  se udála malá senzace na účet obhajující mistryně Veroniky Holišové.  Vyřadila ji mladinká Adélka Cejnarová, přesvědčivým výsledkem  3/2.
O druhé překvapení se postarala Edita Urbanová vyřazením jamkové mistryně ČR 2003 Silvie Dittertové 1/0.
Druhé kolo jamkovky žen okořenila opět  Adéla Cejnarová vyřazením zkušené Denisy Sobotkové 4/2. Vlčková vyřadila Šebestovou, Kvídová Vavruškovou, a Spilková Urbanovou.

Karolína Vlčková – Adéla Cejnarová
Petra Kvídová – Klára Spilková

Oba zápasy budou nesmírně zajímavé. První dvojice bude soubojem mládí. Obě hráčky jsou nadějemi českého golfu, Karolína Vlčková je při svém mládí o něco málo „starší“ a zkušenější.
Druhý souboj bude střetem generací. Petra Kvídová je vynikající hráčka, třináctinásobná mistryně České republiky, z toho třikrát v jamkové hře. Čtrnáctiletá Klára Spilková je výraznou postavou  současného českého ženského golfu, čerstvá dorostenecká mistryně Německa. Do souboje půjde bez respektu a dá se čekat velmi zajímavé utkání.

Pátek, 19.6. – den druhý
První kolo jamkového mistrovství republiky v Kunětické Hoře opět  potvrdilo nepsaná pravidla, že vítěz kvalifikace to nemá lehké a papírové předpoklady nejsou v jamkovce nic platné. Hned v prvním kole vypadl nejlepší hráč kvalifikace David Procházka, který prohrál s Petr Strýčkem na 18. jamce 1/0. Přitom Strýček se do jamkovky nasoukal až v rozehrávce kvalifikace. Zkušeného Honzu  Rybu vyřadil Petr Heider, extrazkušeného Martina Peterku Matyáš Bernat, Vladimíra Velenského David Štrouf, Michala Pospíšila Marek Siwy a Daniela Suchana Patrik Rödel.
V kvalifikaci žen  byla nejlepší Karolína Vlčková, která obešla Kunětickou Horu za 69 ran. Překvapením může být, že do jamkovky nepostoupily Emily Curry Bartoňová, Kristýna Pavlíčková, Kateřina Krásová  a Šideri Váňová. Kateřina Růžičková se šampionátu neúčastní.

Čtvrtek, 18.6. – den první
V kvalifikaci mužů byl nejlepší David Procházka.  O poslední místo v jamkovce sehrálo podle serveru cgf.cz rozehrávku pět hráčů. postoupili tři: Mergl, Studený a Strýček.
V první kole jamkovky se objevila jména hráčů, kteří doposud nepromlouvali do výsledkových listin: Švarc,  Pietschmann,Karnas,  Kojzar, Kořínek,  Bernat. Do jamkové části se naopak nepropracovali Vantuch, Chlebiš, Toman,  Růžička, Dostál,  Čepelák, Býma.
V prvním kole na sebe narazí Procházka se Strýčkem, Stanislav s Juhaniakem nebo Příhoda s Nechanickým,

Národní mistrovství ČR na jamky se uskuteční o víkendu 18.-21.6.2009 ve východočeské Kunětické Hoře.  Mužský titul je k dispozici, loňský šampion Marek Nový  přešel k profesionálům. Ženský titul bude obhajovat ostravská Veronika Holišová. Jamkovým soubojům bude předcházet jedno kolo kvalifikace  na rány, které  určí 32 mužů a 16 žen do pavouka jamkovky.